Společnost Apple blokuje těžbu kryptoměn na iPhonu a iPadu.

V posledních několika letech se dost často hovoří o takzvané těžbě kryptoměny, jenž zasáhla téměř celý svět. Mnoho uživatelů na této těžbě pohádkově zbohatlo, jiným se to zatím nepodařilo a situace snadno vydělaných peněz se horší. Takzvaná těžba většiny kryptoměn spočívá v řešení složitých výpočetních operací, pro které nyní vývojáři aplikací využívali i mobilní telefony uživatelů.

Z toho hlediska se Apple rozhodl aktualizovat své podmínky a pokyny pro vývojáře, ve kterých výslovně zakazuje kryptocurrence mining, tedy „dolování“ kryptoměny v zařízeních se systémem iOS. Nová pravidla omezují aplikace, které výrazně spotřebují baterii, vytvářejí nadměrné teplo nebo zbytečně zatěžují zdroje zařízení – to jsou příznaky těžby v pozadí některých titulů, které byly k dispozici v iTunes App Store. Kromě toho se zaměřil na aplikace třetích stran, které se snažily kryptoměnu propagovat a spouštěly nesouvisející procesy na pozadí. Některé aplikace dokonce za poskytnutí volného prostoru nabízely prémiové funkce aplikací, což může být v některých případech nerovnocenné.

Existuje dokonce aplikace MobileMiner, která dokáže těžit kryptoměnu s vaším souhlasem, Apple však tyto procesy nedoporučuje, zejména u starších iOS produktů.

Výsledek obrázku pro mining on iphone

Zdroj: CNBC.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz