Spadla klec: Za falešné iPhony a iPady zaplatí výrobce pokutu.

S kopírováním značkových produktů se setkáváme téměř denně, přičemž padělky se objevují po celém světě – mnohokrát je odlišit takový produkt od originálního velmi problematické. Nejvíce rozšířeným sortimentem je zejména elektronika, mezi kterou lze zařadit Apple produkty typu iPhone či iPad. Podle dostupných informací však konečně spadla klec a čínský padělatel bude muset zaplatit pokutu za provoz a pašování padělků. 

Kromě tučné finanční pokuty byl také obviněn z obchodování s lidmi, přičemž se bližší informace dozvíte v  v tiskové zprávě sdílené na webových stránkách amerického ministerstva spravedlnosti. Jianhua Jeff Li stál v čele organizované skupiny pašeráků, kteří do Spojených států v období od 2009 do 2014 dovezli přes 40.000 padělaných Apple produktů, přičemž produkty disponovaly štítky a obaly obsahující ochranné známky kalifornské společnosti Apple. Za svůj trestný čin musí zaplatit 1,1 milionů dolarů, navíc mu hrozí několika-letý trest odnětí svobody, jelikož jeho společník dostal trest 37 měsíců.

Zdroj: Macrumors.com

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz