Smršť novinek od Apple, buďte připraveni.

Předevčírem byl vydán revoluční iOS 5, simuntálnně byla spuštěna služba iCloud a byly vydány iTunes 10.5. Několik rad jak s v tomto právě-nastalém zmatku a šrumci vyznat Vám bude poskytnuto v následující článku.

iOS 5
Nový iOS 5 a jeho vlastnosi jsou popsány zde. Instalace je obdobná jako u předešlých iOS, připojíte iDevice k počítači, zvolíte si ho v postraním panelu iTunes, kliknete na tlačítko „Update či „Check for updates“, následně jen doklikáte instalaci, párkrát rebootnete a je hotovo. Pokud jste uživatelé beta verze iOSu 5, tak vám stačí pouze v nastavení natapat tuto cestu Nastavení>Obecné>Aktualizace Softwaru, tapnout na aktualizovat a aktualizujete. Zde není moc možností zabloudit, v samotném systému také ne. Ale je tu pár tipů, které by se mohli hodit.

Notifikace v roletě se dají měnit v Položce oznámení v nastavení, zde je také možno měnit pořadí položek v roletě.
Služba Photo Stream není defaultně zapnuta, zapíná se v nastvení, položka iCloud.
Pro správné fungování Twitter untegrace je nutno zadat váš účet v nastavení, možnost používání více účtů je samozřejmostí.
Automatické stahováni tiskovin z Kiosku vypnete/zapnete v položce Store v nastavení.
Hudbu můžete mazat přímo v zařízení, čistě PC Free.
Pokud chcete používat vbudovaný slovníček, musíte přenastavit na angličtinu.

iCloud
Synchronizační služba od Applu, celý její potenciál stojí na automatickém stahování do iDevice, iTunes nebo přímo do iCloud úložiště, ale tam se ukládají pouze kontakty, dokumenty a backupy iDevice. Do iCloud se můžete přihlásit pomocí Apple ID.či pomocí bývalého MobileMe účtu, uživatele přecházející z MobileMe služeb dostanou větší datové úložiště zdarma. Do základu Vám Apple nadělí 5 GB paměti, ale doporučuje se, dokoupit si dalších 20 GB a nemít starost, kdy místo dojde. iCloud je takzéž zodpvědný za synchronizaci Photo Streamu. V MacOS X je přímo zabudován (verze 10.7 Lion), na Windows je nutno stáhnout klienta, recenze zde. Užiatelům Windows se doporučuje používat webové rozhraní, které je o poznání komfortnější, bohužel však nepodporuje Photo Stream.

Přečtěte si také:  Apple uvedl, že nové Apple Watch neplánuje, jak je tomu nyní?

iTunes 10.5

Nové iTunes nepřinaášejí pro čacha mnoho nového, pouze možnost aktualizace na iOS 5. Ale ani Amerika se nemůže radovat z nově ohlášené vychytávky iTunes Match. Z té se zatím teší pouze developeři. Datum vydání pro šiokou veřejnost je zatím neznámé.

Neztratit se v těchto novinkách je snadné, až na změny v iOS je vše dělané pro lidi, co s Apple výrobkem dělají poprvé a nic o něm nikdy neslyšeli.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz