Skupina Číňanů pašovala iPhony pomocí profesionálních dronů.

Již v minulosti jsme vás informovali o zajímavých způsobech, jak pašeráci převážejí větší množství iPhonů přes hranice. V mnoha případech se jim to nepodaří, přičemž tentokrát se objevil zajímavý příběh přímo z Hongkongu. Skupina místních a vynalézavých Číňanů se totiž rozhodla vydělat si pašováním nejnovějších iPhonů, přičemž k transportu využila profesionální drony.

Ukrývat dodávku zboží pod oblečením již není moderní, navíc se podle informací jedná o hodnotu zboží kolem 150 tisíc dolarů, což není tak lákavé. S profesionálním dronem dokážete totiž převést daleko více, podle zahraničního deníku 9to5Mac se jedná řádově o miliony dolarů. Gang údajně během jedné noci dokázal pašovat až 15 000 iPhonů, přičemž se nejedná o jediný způsob, jak se chytře převáží zboží přes hranice. Vytvořili si přitom dvě různé letové trasy, každou o délce přibližně 200 metrů.

Není se čemu divit, jelikož právě Čína je největším výrobcem dronů pro koncové spotřebitele a jsou zde k dispozici profesionální modely, které si někteří dokonce ještě upravují, přičemž vláda se snaží jejich používání regulovat. Důvodem byly především kolize s letovými dráhami, takže uživatelé civilních dronů musejí být podle přísných zákonů zaregistrováni. V tomto případě se jedná o první odhalené přeshraniční pašování s využitím dronů, jak potvrdily čínské orgány.

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz