SanDisk Connect Wireless Stick: 200GB úložiště pro váš iPhone.

Nejnovější chytré telefony vyžadují stále větší paměťové úložiště, přičemž alternativ je poměrně mnoho a vyznat se v současné nabídce není úplně snadné. Narazit můžete zejména na externí disky podporující bezdrátovou komunikaci, objevit můžete také multifunkční zařízení, které však většinou odradí prodejní cenou. Ideálním řešením je šikovný USB flash disk SanDisk Connect Wireless Stick s bezdrátovým adaptérem, který splní vaše očekávání a navíc je k dispozici v mnoha diskových kapacitách.

Nejlevnější model s úložištěm 16 GB vychází na 499 Kč, přičemž pokud potřebujete opravdu obrovské úložiště pro vaše dokumenty, fotografie či videa, můžeme doporučit námi testovaný model o velikosti 200 GB. Jestli-že váháte nad cloudovým úložištěm, můžeme vám už dopředu potvrdit, že nejlepší je mít svá data pod kontrolou, navíc je u modelu SanDisk Connect Wireless zaručena široká kompatibilita, takže lze snadno přenášet a pracovat se soubory na třech telefonech či tabletech zároveň. Pojďme se společně podívat na samotný produkt a jeho klíčové vlastnosti, které vás přesvědčí o tom, že se jedná o skvělého společníka do každé situace. Oficiální stránky najdete pod tímto odkazem.

SanDisk Connect Wireless Stick 200GB. Autor fotografie: FanApple.cz

MINIATURNÍ FLASH DISK S NĚČÍM NAVÍC

Možná se vám bude tento produkt zdát jako obyčejný flash disk, který dobře vypadá a bude tak skvělým módním doplňkem na stole v každé kanceláři. Tento krok samozřejmě SanDisk Connect Wireless splňuje, jelikož jsou rozměry opravdu kompaktní (délka: 78,21 mm; šířka: 20,83 mm, hloubka: 12,19 mm) k tomu je třeba doplnit, že disponuje vlastní baterií a Wi-Fi modulem díky čemuž můžete data do vašeho telefonu sdílet bezdrátově. Překvapí vás zejména hmotnost 21,8 gramů, což je na u takového produktu velmi příjemné. Základní kapacity jsou nabízené v černém provedení, námi testovaný 200GB model vás překvapí sněhově bílou konstrukcí, kterou tvoří kvalitní plast.

Samotné balení není ničím zajímavé, výrobce se totiž inspiroval příslovím, že v jednoduchosti je krása a kromě flash disku nenajdete žádný přiložený uživatelský manuál, dobíjecí kabel, nebo další příslušenství. Mimochodem disk můžete přichytit například na klíče pomocí obsaženého očka, poutko ale musíte zvolit vlastní. Co se týká prvků na flash disku, na jedné straně můžete najít tlačítko pro zapnutí, což vyvolá aktivaci bezdrátového spojení a přes váš mobilní telefon či tablet můžete prohlížet obsah, případně jej sdílet dále.

Poměrně důležitým prvkem je také signalizační LED dioda, která vás informuje o situaci, pokud totiž bliká bíle, zařízení je zapnuté, pokud začne blikat rychleji, probíhá přenos dat. V případě že se kontrolka rozsvítí červeně, dochází zařízení baterie, nemusíte mít strach – výrobce uvádí, že na jedno nabití zvládne až 5-hodinový provoz! Pokud potřebujete dobít baterii v miniaturní „flešce“ pak ji stačí připojit přes USB například k počítači. Za zmínku určitě stojí také dosah, který je za standardních podmínek až 30 metrů. Všechny potřebné informace ale zjistíte pomocí oficiální aplikace SanDisk Connect, která je dostupná v App Store či Google Play. K této aplikaci se vyjádříme v dalším odstavci.

MOBILNÍ APLIKACE PRO MAXIMÁLNÍ VYUŽITÍ

Stejně tak můžete využívat zařízení například pro komunikaci mezi počítačem – Stačí se totiž na notebooku či PC připojit na Wi-Fi s názvem SanDisk a do URL řádku v internetovém prohlížeči zadat IP adresu, takže obsah lze do flash disku kopírovat i tímto způsobem. Ve stručnosti, bez této aplikace nevyužijete všechny funkce na maximum, doporučujeme tedy v případě zakoupení bezplatnou aplikaci určitě nainstalovat.

PRO KOHO JE TENTO PRODUKT IDEÁLNÍ? JAKÉ JE NAŠE HODNOCENÍ?

Tento miniaturní doplněk oceníte obzvlášť v případě, že vlastníte chytrý telefon s menší kapacitou úložiště, například tedy iPhone 6 16 GB, nebo iPad se základním diskovým prostorem. Často pořizujete snímky a video, ale zrovna nejste u počítače, nebo chcete přenést obsah z pohodlí vaší pohovky v obývacím pokoji. Stačí tedy aktivovat zařízení, vyhledat jej na vašem telefonu a zahájit proces kopírování. Skvěle to funguje i v opačném případě, chcete si na svém telefonu pustit seriál, nebo dokument, stačí tedy soubor nahrát na flash disk a přes aplikaci jej pohodlně sledovat na displeji vašeho telefonu. Velmi nás překvapila i prodejní cena, která se pohybuje okolo částky 2500 korun v závislosti na prodejci. Mezi klíčové vlastnosti podle nás rozhodně patří kompaktní rozměry, nízká hmotnost, skvělá rychlost přenosu, dále pak jednoduché uživatelské prostředí aplikace a samozřejmě kompatibilita s velkou škálou chytrých telefonů a tabletů. Možná bychom spíše ocenili podporu USB 3.0, určitě nám ale také chybí nemožnost komunikace s iCloudem.

Technická data:

Rozhraní: USB 2.0, Wi-Fi 802.11n 2,4 GHz
Požadavky: iOS 8.0 a vyšší, Android 4.2 a vyšší
Rozměry a hmotnost: 20,83 x 78,21 x 12,19 mm, 21,76 g
Orientační cena: 2 500 Kč


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz