Samsung si zaregistroval patent prezentující duální fotoaparát.

V posledních několika měsících se stal duální fotoaparát velmi oblíbeným prvkem, obzvlášť od představení posledního modelu iPhone 7 Plus, který dvojici objektivů nabízí. Mezi výrobce, kteří svým modelem útočí na pozici krále fotomobilů patří například Asus Zenfone 3 Zoom, Honor 6X, nebo levný ZTE Blade V8. Vzhledem k velkému zájmu ze strany zákazníků se jihokorejský Samsung rozhodl taktéž zažádat o schválení patentové přihlášky, která prezentuje duální fotoaparát avšak teprve nyní byla zaregistrována. Je tedy velmi pravděpodobné, že se budoucí zařízení s Androidem dočká funkce, kterou disponuje jablečný model již několik měsíců (konkurence ještě déle).

Patentová přihláška s názvem Digital Photographing Apparatus and Method of Operating the Same ukazuje systém dvojice fotoaparátu, přičemž jeden objekvit je širokoúhlý a druhý znázorňuje teleobjektiv. Stále není jasné, jakou technologii použije a jak bude dvojice určovat pořízení snímku, variant je několik. Samsung se také chystá propojit duální objektiv s natáčením videa, kde si integrovaný procesor určí hlavní obraz hlavně v případě detailních záběrů.

samsung-dual

 

 

Zdroj: phonearena.com

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz