Remo Recover: Skvělá aplikace pro obnovu a zálohování dat.

Možná se vám to již v minulosti také stalo, kdy došlo ke smazání důležitého souboru z vašeho počítače a vy jste si neudělali zálohu. V takovém případě je pak třeba využít speciální software, který dokáže obnovit vaše potřebná data. Jedná se o aplikaci Remo Recover Software, která je kompatibilní s počítači Windows a Mac, přičemž vývojáři nedávno představili verzi pro Android. Mimochodem tento software umožní vrátit zpět i velké množství dat v systému, konkrétně pak smazané soubory z koše, nebo třeba data ztracená během náhodného vypnutí počítače. 

Výsledek obrázku pro Remo Recover

K dispozici je celkem několik nástrojů, prostřednictvím kterých lze vrátit zpět data, nebo opravit poškozené soubory. Vybrat si můžete například File Recovery Software for Mac OS X, prostřednictvím kterého lze obnovit soubory ztracené z terminálu, nebo prázdného koše, případně obnova souborů z jednotky formátovaných svazků HFS+, FAT16 či FAT32. Dokonce i v redakci jsme jednu skvělou funkci využili. Jedná se konkrétně o Mac Photo Recovery Tool, která dokáže obnovit smazané fotografie z vašeho počítače. Snad jediným negativem je dlouhé skenování souborů, to lze však pochopit.

Související obrázek

Za zmínku stojí také nástroj k opravě souborů. Pokud totiž máte například .mov nebo jakýkoliv jiný (PSD,AVI) pak můžete práci, nebo třeba videozáznam zachránit. To se může rozhodně hodit, pokud máte v tomto souboru například záznam z dovolené či jiné události. Nástroj umožňuje uživatelům obnovit fotografie na Macu v různých formátech, jako jsou .png, .bmp, .jpeg, .gif, .tiff apod. Spolu s těmito populárními typy fotografií je velmi schopný obnovit fotografie ve formátu raw, jako je například .nef, .arw, .cr2, .mrw, .raf, .raw a .orf. Ty mohou být zachyceny z profesionálních fotoaparátů DSLR, jako jsou Nikon, Sony, Canon, Minolta, Fujifilm, Panasonic a Olympus.

Aplikace Recover Pro lze pořídit za 94,97 dolarů z původní maloobchodní ceny 189,97 USD. Základní verzi, která nabízí standardní technickou podporu a obnovu dat vychází na $ 59.97. Rozhodně se jedná o skvělého pomocníka, který vám dokáže obnovit všechna smazaná data z počítače. Jak bylo uvedeno výše, jediným nedostatkem aplikace je zdlouhavé skenování souborů, jinak našla opravdu všechno. Rozhodně doporučujeme.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz