Recenze: Vychutnejte si hudbu s reproduktorem Niceboy RAZE 2 ego

Pokud hledáte přenosný Bluetooth reproduktor, který dokáže zaujmout elegantním designem a kvalitním zpracováním, pak pro vás máme skvělý tip na populárni model od značky Niceboy. Do redakce se tentokrát dostal cenově dostupný RAZE 2 ego, který překvapil svým hudebním výkonem v poměru cena/výkon a slušnou výdrží na jedno nabití. Jaké funkce tato generace nabízí a v čem nás hlavně zaujala? Pojďme se společně podívat na naše uživatelské dojmy během testování. Čtěte dál…

Niceboy RAZE 2 ego bluetooth reproduktor | MALL.CZ

Přenosné audiosystémy nabírají v poslední době mezi uživateli na popularitě, nicméně není se čemu divit – takové produkty jsou totiž nyní daleko dostupnější a jejich kvalita a výkon se postupně navyšuje. Výrobci se navíc snaží nabídnout svým zákazníkům co nejlepší požitek z hudby za solidní peníze a díky stylovému designu se nemusí nejnovější modely svým vzhledem stydět ani v té lepší společnosti. Jak si vedl v testu levnější model RAZE 2 ego a co najdeme po rozbalení uvnitř kartonové krabičky?

Pokud si tento model objednáte, dorazí vám standardně v kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž po stranách se dozvíte klíčové vlastnosti, kterými RAZE 2 ego disponuje. Uvnitř balení pak můžeme objevit vícejazyčný návod k obsluze, nabíjecí microUSB kabel, audio kabel a textilní poutko, které můžete připevnit na reproduktor. Co se týká dílenského zpracování, netradiční kónický tvar vypadá opravdu skvěle a působí masivním dojmem. Po stranách pak výrobce integroval reproduktory s vnějším průměrem 50 mm s citlivostí ≥86 dB a výkonem 2 x 6 wattů. Díky tomu si můžete vychutnat krystalicky čistý zvuk, ať už jste kdekoliv.

Zadní strana pak skrývá gumová dvířka, za kterými objevíme microUSB konektor pro nabíjení, USB-A konektor pro připojení externího flash disku, dále pak zvukový vstup 3,5mm a nechybí ani slot pro micro SD kartu. Konektivita je tedy opravdu bohatá a kromě toho můžete využít třeba také pokročilý mód FM rádia s automatickým laděním stanic. Výrobce do tohoto modelu implementoval také mikrofony pro konferenční hovory, baterii s až 11 hodinovou výdrží (celková kapacita 1200 mAh), to vše při zachování kompaktních rozměrů a příjemné váhy 503 gramů. Do úplného nabití zvládne doplnit kapacitu během 2-3 hodin, což není dramatické.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Dostáváme se k horní části zařízení. Logicky jsou zde umístěné ovládací prvky s příjemným pogumováním. Ovládat tedy můžete funkce Play/Pause, regulovat hlasitost, přepínat skladby a vypnout, případně zapnout reproduktor. Pokud chcete aktivovat FM tuner, pak stačí tlačítko krátce stisknout. U Bluetooth reproduktoru Niceboy RAZE 2 ego  si dali také záležet na maximálním komfortu při užívání. Pro zajištění nejvyšší stability přenášeného zvuku a ničím nerušeného poslechu je vybaven technologií Bluetooth v nejmodernější verzi 5.0. Pomocí Bluetooth pohodlně propojíte Niceboy RAZE 2 ego s vaším chytrým telefonem, tabletem nebo počítačem, a to až do vzdálenosti 10 metrů.

Jak jsme byli spokojení s hudebním výkonem? Po zvukové stránce hraje poměrně slušně, nicméně škoda méně výrazných basů s orientací spíše na výšky, avšak někteří posluchači to třeba ocení. Pořád je však třeba brát ohled na pořizovací cenu a při vyšší hlasitosti už začíná být zvuk méně kvalitní. Kompenzací je pak široká konektivita. Nenáročné posluchače rozhodně neurazí a pokud hledáte větší výkon, pak můžete sáhnout po dražším modelu od značky Niceboy. Testovaný model vychází na 999 Kč, přičemž si ho můžete pořídit pod tímto odkazem.

Bezdrátový reproduktor Niceboy RAZE 2 ego | F-mobil.cz


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz