[Recenze] SanDisk iXpand Base: Zálohujte telefon během dobíjení.

V dnešní době používají uživatelé po celém světě k záznamu každodenních okamžiků především mobilní telefony. Moderní chytré zařízení, ať už se jedná o jablečné telefony či konkurenční značky jsou totiž vybaveny kvalitním obrazovým čipem a čočkou fotoaparátu v některých případech srovnatelnou s profesionálními fotoaparáty. Z každé strany můžeme slyšet o doporučení týkajícího se pravidelné zálohy snímků, na což mnoho uživatelů nebere ohled a jakmile se objeví problém, data včetně vzpomínek z minulosti jsou pryč.

Společnost SanDisk se rozhodla představit velmi užitečný produkt, který provádí dvě funkce zároveň, nejenom že vaše zařízení dobije daleko rychleji, navíc vám automaticky provede zálohu fotografií z fotoaparátu. Jedná se o novinku iXpand Base, přičemž ji můžeme přirovnat svou funkcí a vzhledem k dockovací stanici. Testovaný model je k dispozici v několika verzích, které se liší pouze v paměti úložiště připojené SD karty. K dispozici je totiž základní 32 GB varianta, přičemž si můžete pořídit až 256 GB verzi (asi 5000 korun) a záleží jen na vás, jak velký prostor potřebujete. Čtěte dál..

Pozitivní zprávou je možnost vložení vlastní SD karty do čtečky – pokud tedy doma máte například nevyužitou SD kartu, pak ji můžete s tímto produktem snadno spárovat. Pojďme se společně podívat na samotné balení produktu a přiblížit si jedotlivé prvky.

Pokud se budeme soustředit na samotnou papírovou krabičku, už na první pohled se vám může zdát, že SanDisk integroval do modelu iXpand Base také bezdrátové dobíjení – bohužel tato užitečná funkce není k dispozici a můžeme pouze doufat, že další generace podporu nabídne. Výrobce na obalu uvádí, že se jedná o stanici s možností nabíjet iPhone s příkonem až 15W, přičemž síťový adaptér pro iPad je schopen dodávat až 12W, je potřeba mít vlastní synchronizační kabel, ten totiž není součástí balení. Výrobce také upozorňuje na to, že zatímco nabíjíte můžete synchronizovat své fotografie, k čemuž je hlavně tento produkt určen. Na krabičce se ještě dozvíte, jak produkt připojit a jak jej používat.

Nyní se dostáváme k samotnému produktu. Výrobce použil při výrobě této podložky kovový materiál, přičemž na spodní straně najdeme anti-skluzovou podkovu. Vrchní část, kam budete zařízení pokládat pak tvoří kvalitní guma, která zajistí, aby vám telefon držel správně na svém místě. Zadní stranu iXpand Base pak tvoří microUSB konektor pro připojení do sítě a slot na výše zmíněnou SD kartu. Propojení s telefonem je vyřešeno poměrně zajímavým způsobem, konektor USB je totiž uschován ve spodní části, kdy musíte 1metrový Lignting konektor buď smotat, nebo omotat kolem podložky, ideální volbou je pořídit si kratší synchronizační kabel. Instalace je velmi snadná, případně vám poslouží stručný manuál na vnitřní krabičce. Pro správné spojení je třeba stáhnout si z iTunes App Store aplikaci iXpand Base App, která je zdarma. Aplikaci můžete získat ZDE.

Výše uvedená mobilní aplikace nabízí příjemné uživatelské prostředí a snadnou obsluhu. Mezi klíčové funkce patří například možnost po zálohování na SD kartu smazat originální snímky z telefonu, což uvolní místo na úložišti, produkt také dokáže stáhnout originální snímky z iCloudu. Buď si můžete nastavit automatickou zálohu, nebo lze kopírovat snímky ručně. Velmi užitečnou funkcí je také možnost zálohy kontaktů z adresáře, poslouží k tomu ikonka osoby ve spodní části obrazovky. Přenos probíhá poměrně rychle, záleží však na velikosti přenášeného obsahu a typu vložené SD karty. Podle naší zkušenosti je možné vložit microSD kartu od jiného výrobce a zařízení s ní nemá žádný problém.

Pokud tedy hledáte skvělého společníká, který za vás bude automaticky zálohovat fotografie z vašeho telefonu, případně chcete mít snímky rovnou uložené na paměťovém médiu, pak se jedná o jasnou volbu i v případě, že třeba využíváte iCloud. SD kartu si můžete z docku vyndat a vložit ji například do fotorámečku, kde i fotografie společně s rodinou budete prohlížet. Nejvíce nás potěšila podpora rychlého dobíjení, možnost vložit vlastní SD kartu, nebo třeba příjemná aplikace se zajímavými funkcemi. Mezi nedostatky pak můžeme zařadit absenci bezdrátového dobíjení, nebo nutnost dokoupit si synchronizační kabel. Zařízení je pak kvalitně zpracované a rozhodně se hodí na každý noční stolek či pracovní stůl v kanceláři.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz