Recenze: Logitech Z533 nabízí mohutný zvuk se silnými basy.

Již v minulosti jsme vám poskytli uživatelský pohled na vlajkový model reproduktorového systému od společnosti Logitech, celý článek si můžete přečíst zde: Reproduktory Logitech Z-906. V podstatě jsme v závěru došli k názoru, že Logitech vyrábí slušné  a kvalitní reproduktory pro běžné uživatele, přičemž si v nabídce vybere snad každý a už teď jsme si jistí, že stejný názor budeme mít u sestavy Z533, který nám dorazil na testování do redakce. Čtěte dál…

Logitech Z533

Co je v krabici? 

Na přední straně krabice najdeme velký obraz prezentující reproduktor Z533 v celé jejich slávě a vypadají skvěle. Logo společnosti Logitech je vytištěno vlevo nahoře s číslem modelu vytištěným v pravé horní části rámečku. Ve spodní části pole najdeme údaje o výkonu a ikony označující, které platformy jsou podporovány. Krabice je poměrně velká, jak byste čekali a je vyrobena z odolného kartonu s matným zabarvením. Na jedné ze stran pak objevíme kompletní technické detaily, které by vás mohly zajímat.

Uvnitř krabice pak najdeme 1x uživatelskou příručku, návod k použití, 2x stereofonní reproduktory, 1x jednotku subwooferu, 2x audiokabely pro reproduktory, 1x ovládací panel (zesilovač hlasitosti), 1x kabel TRS (3,5 mm TRS) a jako poslední napájecí kabel.

Logitech Z533

V případě, že hledáte stylový 2.1 systém, který na pracovním stole nezabere příliš místa, ale nabídne očekávané hudební výsledky, pak bude ideálním kandidátem model Logitech Z533, který nabízí celkově špičkový výkon 120 wattů (60 wattů RMS) se subwooferem (30 wattů) a basreflexovým otvorem na čelní straně, čímž disponuje dynamickými basy. Satelitní reproduktory jsou k dispozici celkem ve dvou barevných variantách, konkrétně v krémově bílém provedení, nebo naopak v temně černé verzi, přičemž záleží na vás, jak potřebujete produkt sladit s doplňkami v okolí vaší pracovny či bytu. Pokud se zaměříme na rozměry a hmotnost, nejvíce místa zabere designově povedený subwoofer se čtyřmi kilogramy jehož rozměry jsou následující: Výška x šířka x hloubka: 265 mm x 255 mm x 195 mm.

V případě, že vás zajímá výška satelitních reproduktorů, jedná se o standardní 10 cm vysoké bedýnky (2 x 15 W) u kterých výrobce použil z větší části tvrdý plast s lesklým motivem. Designově však k sobě celá sestava designově padne a bude nejenom skvělým společníkem při poslechu hudby. Ať už budete poslouchat jakýkoliv žánr oblíbené muziky, Z533 si poradí jak s výškami a vykreslením čistého zvuku, tak s dynamickými basy díky subwooferu s otvorem na čelní straně. Užijte si burácející basy na maximum! Součástí sestavy je ovládací panel kulatého tvaru (připomíná hokejový puk) s hmotností 200 gramů, do kterého lze připojit sluchátka (3,5 mm), jenž umožní vychutnat si hovory, hraní či poslech hudby, aniž byste obtěžovali osoby okolo.

UNIVERZÁLNÍ NASTAVENÍ

Za zmínku určitě stojí funkce reprodukrotového systému, která podporuje několik vstupů souběžně. K systému můžete připojit až tři kompatibilní zařízení, např. televizor, počítač či mobilní zařízení, prostřednictvím vstupu 3,5 mm nebo RCA. Při přepínání mezi zdroji zvuku je není třeba odpojovat. Připojení je navíc velmi jednoduché a v případě potřeby poslouží uživatelský manuál, který najdete v balení.

Logitech Z533Všechny vstupy jsou barevně odlišeny, přičemž je třeba doplnit informaci, že součástí balení není RCA kabel, kterým byste soustavu připojili k televizi. Jakmile je vše připojeno, není pravděpodobné, že byste museli později přistupovat k zadní části reproduktoru, takže může být umístěn někde mimo dosah, kde ke konektorům nebudete přistupovat každý den, ať se jedná například o obývací stěnu a tak podobně. Prostřednictvím „hokejového puku“ pak ovládáte hlasitost, případně s ním celou sestavu vypnete. Na straně pak lze přidávat úroveň basů ze subwooferu, což je z hlediska rychlého přístupu ideální.

Mimochodem, co se týká basového podkladu – vlastním sestavu Creative SoundBlasterX přičemž ty nabízí sice kvalitnější a čisté výšky, za to mě u Logitech Z533 překvapila rychlá a bohatá basová odezva a hloubka zvuku, kterou jsem od takových reproduktorů výbec nečekal. Je zřejmé, že tyto reproduktory nenabízí Dolby Surround Sound 7.1, ale jsou srovnatelné s mnoha kvalitními reproduktory a skvěle zní.

Pokud bychom měli tyto reproduktory zhodnotit, Logitech vyrábí podle nás jedny z nejlepších počítačových produktů na světě a jejich reproduktory jsou příkladem. Právě tento model splňují veškeré podmínky a jedná se o kvalitní produkty za velmi přijatelnou cenu.

Co se týká designu, Logitech Z533 je elegantním hudebním systémem, který vám bude sedět u každého pracovního stolu, výkon a funkce jsou dle očekávání průměrné a použitelnost hodnotíme 10/10, jelikož je vše důkladně znázorněno a nemůže se stát, že byste zařízení připojili jinak. Pokud tedy hledáte cenově dostupné „bedýnky“ pak rozhodně doporučujeme.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz