Recenze: Bezdrátový reproduktor Logitech Ultimate Ears BOOM 2.

Ať už se chystáte se svými přáteli do přírody, na dovolenou k moři, nebo prostě plánujete zahradní párty u bazénu, pak vás jistě osloví bezdrátový reproduktor od Logitechu, který zavítal na recenzi do naší redakce. Jedná se konkrétně o model Ultimate Ears Boom 2 (známé také pod označením UE Boom 2), který dokáže opravdu překvapit svým kvalitním zpracováním, ale také velmi dobrou hloubkou zvuku a pomerně čistými vokály, s čímž se u bezdrátových reproduktorů do pěti tisíc příliš nesetkáte. Ve stručnosti, tento kompaktní váleček dokáže vzbudit rozruch kamkoliv s ním zamíříte. Pojďme se společně podívat na tento produkt do detailu, přičemž vás přesvědčíme o tom, že je opravdu skvělým společníkem. Děkujeme za zapůjčení společnosti TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.

V první řadě se zaměříme na samotné balení, ve kterém vám bezdrátový reproduktor dorazí. Výrobce vsadil na netradiční balení a produkt je zabalen v plastovém válci, což dokonale ladí k samotnému produktu, který najdete uvnitř. Jak bylo již uvedeno výše, UE BOOM 2 nabízí kompaktní rozměry a neodradí ani odpovídající hmotnost 548 gramů. Součástí balení je také zploštělý microUSB kabel, nechybí ani nabíjecí adaptér s evropskou a americkou zástrčku do zdi. Výrobce nabízí tento reproduktor celkem v šesti různých barvách a tak si zaručeně vyberete, na recenzi nám dorazila oranžovo-fialová verze. Pojďme se společně podívat na produkt více do detailu..Čtěte dál…

Už na první pohled je patrné, že výrobce myslel na všechny podstatné věci, ať už se jedná o designové zpracování, nebo vhodný materiál odolný vůči nečistotám, odolnosti vůči vodě a nárazům během používání. V hloubce 1 metru podle informací vydrží až půl hodiny, přičemž jej ani déšť nezastaví. Disponuje standardem IPX7 – což znamená, že je vodotěsný a bude vašim společníkem v každé situaci. Správnou atmosféru naladí 360-stupňový zvuk a pokud máte chuť na ještě větší zážitky, pro stereo zvuk můžete připojit hned dva reproduktory UE Boom 2 – což je určitě skvělá možnost.

Konektivitu pak zajišťuje Bluetooth či NFC, zařízení můžete připojit k libovolnému zdroji, k dispozici je také speciální aplikace pro iOS & Android, kterou si můžete stáhnout zdarma. Možná vás bude zajímat, jak dlouho vydrží při plném dobití, dle našeho testování zvládne více než 12 hodin (kapacita 2300 mAh) aktivního přehrávání, takže se nemusíte bát, že vás během víkenové párty zklame. Na samotném těle produktu objevíme dvojici fyzických tlačítek pro regulaci hlasitosti. Nechybí ani možnost uchycení kamkoliv pomocí speciálního poutka. Dobíjet musíte přes microUSB port na spodní straně, hned vedle 3,5mm audio konektoru. Rozhodně nás mrzí, že výrobce nemyslel na multifunkční využití, chybí nám alespoň slot na microSD kartu, nebo USB port pro připojení externího média. Pokud pro tuto kapitou uděláme shrnutí, jedná se o designově povedený reproduktor s odolnou konstrukcí a výborným zvukem.

Příjemně nás překvapila maximální hlasitost reproduktoru, kterou bychom od produktu v rozměrech (18×6,7×6,7cm) rozhodně nečekali. Když pustíte svou oblíbenou muziku na maximum, nedochází k výraznějšímu zkreslení a UE BOOM 2 si s přenosem hravě poradí. Ještě se vrátíme k možnosti připojení více reproduktorů. Reproduktor totiž disponuje funkcí PartyUp v bezplatné aplikaci UE, která umožňuje bezdrátově propojit víc než 50 reproduktorů Ultimate Ears – takovou párty jste ještě určitě nezažili. Nastavit si také můžete ekvalizér, který je součástí aplikace. Výrobce se také chlubí intuitivím ovládáním. Chcete přepnout písničku, ale marně hledáte telefon nebo tablet ze kterého hudbu přehráváte?  Stačí jen dvakrát zlehka poklepat na vršek reproduktoru a skladba se přepne sama. Při jednom poklepání se přehrávání pozastaví.

Ve srovnání s Bose SoundLink Mini II se testovaný Boom 2 poněkud výrazně liší. Model od Bose totiž dokáže vykreslit hlavně výšky, zatímco Logitech Ultimate Ears BOOM 2 nabízí lepší basy a hloubku. Aktualizovaný model je lepší než první Boom v každém směru, po zvukové stránce jde vidět, že technologie se neustále zlepšují. Pokud hledáte přenosný reproduktor, který si můžete pustit opravdu kdekoliv, pak jste jej právě našli. Odolný vůči nečistotám, odolný vůči vodě, odolný vůči nárazu. To všechno je Ultimate Ears BOOM 2. Překvapí vás také prodejní cena, která se pohybuje v rozmezí od 4000 do 5000 korun.

+ Povedený design
+ Dlouhá výdrž baterie (12 hodin a více)
+ Příjemná prodejní cena
+ Plně znějící basy a kompaktní rozměry

– Ovládací gesta založené na kliknutí nejsou příliš spolehlivé
– Absence připojení USB disku či microSD karty
– V porovnání s konkurencí méně čisté výšky


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz