Průzkum: Nejvíce poruchové jsou telefony s Androidem. Na první příčce je Samsung.

Jak potvrdil diagnostický test společnosti Blancco, drtivá většina poruch mobilních zařízení postihuje právě ty modely s operačním systémem Android. Průzkum také ukazuje, že nejvíce problémů se objevuje na telefonech jihokorejské značky Samsung. Blancco Technology Group prozradil, že mobily této značky tvoří celých 27% všech poruchových Android zařízení. Na druhé příčce za Samsungem se umístilo Lenovo s 21%, dále pak Xiaomi s 11 procenty. Jako poslední pak produkty Asus, které jsou nejméně poruchové a vyplňuje 8%. Společnost Blancco provedla diagnostický test na zhruba milionu zařízení s Androidem a iOS v Asii, Evropě a Severní Americe.

Velkou zajímavostí zůstává, že se společnost rozhodla neshromažďovat informace o telefonech se systémem Windows Phone, které by se zaručeně na nějakém místě v žebříčku také umístily. Největší problém byl hlášený s fotoaparáty, které tvoří 10% z celkového průzkumu, dále pak dotykové obrazovky (9%) problém s dobíjením a 6% problém s mikrofonem. Na Evropském území mají uživatelé největší problém s mobilním signálem.

poruchové

Zdroj: appleinsider

Přečtěte si také:  Společnost Apple vydala sestavení iOS 14 beta 2, MacOS 11 beta 2 a další.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz