Průzkum: Američané za hodinu poškodí téměř 6000 telefonů.

Dnešní chytré telefony jsou velmi křehké a při menší neopatrnosti snadno dojde k poškození. Podle nejnovější zprávy, kterou zveřejnila zahraniční pojišťovna SquareTrade došlo v letošním roce na území Spojených států k poškození více než 50 milionů displejů. Částka za opravu se vyšplhala až do výše 3,5 miliardy amerických dolarů, přičemž podle statistik jsou poškozené obrazovky spolu s bateriemi nejčastějším důvodem plnění pojistné události.

Nejčastěji k poškození dochází při pádu z kapes, ze stolu či do toaletní mísy. Řada klientů také jako důvod poškození uvedla kontakt s kapalinou. Za zmínku také stojí informace, že každou hodinu je poškozeno téměř 6000 telefonů. Jestliže se dostanete do situace, kdy se vám obrazovka poškodí a nemáte připojištění, pak doporučujeme provést opravu co nejdříve.

Takové poškození totiž může vést k dalším problémům, ať už se jedná o poruchu podsvícení, nereagující dotykovou plochu, nebo snížení odolnosti vůči vodě. Na poškození telefonu může mít vliv řada dalších faktorů, mnohdy jsou například podceňovány nabíječky, které nejsou certifikované či originální a může dojít k poškození, aniž by o tom majitel věděl.

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz