Proč zaměstnanci společností tak milují technologie Applu?

Proč si mnozí volí technologii Applu? Z pohledu průměrného uživatele je vše víceméně zřejmé. Stejné počítače Mac se mnohem snáze učí, existuje pro ně už velké množství softwaru. A i když je možnost koupit si notebook na Windowsech o 30% levněji, což je jedním z klíčových rozhodnutí u spotřebitelů, ve firemním prostředí to je poněkud jinak. Čtěte dál…

Často komunikuji se zaměstnanci společností se smartphony Android a dokonce i tam, kde je často zakázáno používat zařízení Apple. Někteří jedinci uznávají, že práce na počítačích Mac je mnohem pohodlnější. Tomu rozumějí i jejich vůdci, kteří při volbě pracovního stroje dávají naprostou svobodu jednání. Společnosti bez takového omezení mohou zaměstnancům poskytnout ještě více příležitostí, protože společně s iPhony a iPady se počítače Mac proměňují v plnohodnotný ekosystém Apple.

Jak si vybrat techniku ​​pro práci

Není žádným tajemstvím, že člověk pracuje efektivněji pomocí nástrojů, které dobře zná. To platí také pro počítače: Pokud zaměstnanec pracuje v každodenním životě na PC, prostředí Windows je mu více známé a nemusí se „znovu učit“ a hledat způsob, jak implementovat tuto nebo tu funkci. Problémy nastávají, pokud je osoba zvyklá na ekosystém Apple a používá všechny své účinné nástroje, ale nemůže je používat v práci, protože zaměstnavatel mu poskytuje pouze standardní počítač.

Proto ti, kteří jsou zvyklí na Mac, se stávají méně efektivními, pokud jim není k dispozici jejich obvyklý notebook s „jablkem“ pro práci, ale PC s mimozemským operačním systémem. Tráví obrovské množství času jen „rekvalifikací“. Naopak, pokud má člověk na výběr, na čem pracovat, pak se efektivita práce okamžitě zvýší, což je prospěšné pro samotnou organizaci. Navíc se jedná o prvek péče o zaměstnance a v důsledku toho i zvýšení loajality zaměstnanců vůči zaměstnavateli. To pomáhá udržet ty nejlepší odborníky.

Přečtěte si také:  5 skvělých iOS aplikací, které jsou k dispozici zdarma (29.3.2020)

Progresivní společnosti z celého světa si uvědomují tuto potřebu a dělají správnou věc – ptají se zaměstnanců, jakou technologii by chtěli použít. A nedávný průzkum Jamf ukázal, že Apple je zde jednoznačně oblíbený, protože 3 ze 4 zaměstnanců volí pro svou práci řešení Applu. Následně organizace používají speciální nástroje pro nákup, nasazení technologie v infrastruktuře konkrétní společnosti a údržbu zařízení.

Proč je důležité při výběru pracovního vybavení naslouchat zaměstnancům

V mnoha organizacích byla dříve (a řada z nich stále má) rozhodnutí o nákupu vybavení pro pracoviště centrálně přijata oddělení IT a diktováno vedením. Zařízení byla často vybírána velmi dobře předem, objednávána společně a poté byla ukládána do doby, kdy byla potřeba, a poté byla distribuována všem zaměstnancům současně.

Jedinou alternativou pak byl přístup BYOD (přístup „přinést zařízení“). Zdá se, že naslouchali zaměstnancům a šetřili peníze, ale tento program vyžadoval IT specialisty, aby současně spravovali obrovské množství různých verzí softwaru a hardwaru.

Jedním z nejlepších řešení je dnes firemní program, který vám umožňuje vybrat přesně to, co je vhodnější. Možnost spolufinancování je také možné, pokud zaměstnanec zaplatí za požadované zařízení zvláštní poplatek, ale po uplynutí doby provozu jej dostane například do vlastnictví. Díky podpoře produktů Apple a výběru možností pro systémy iOS i macOS může IT oddělení dát každému možnost rozhodnout se, s jakými zařízeními bude pracovat, aniž by se přitom zapomínalo na podnikové standardy. A díky zavedení nových finančních modelů si může firma zachovat požadovanou strukturu nákladů a zároveň poskytnout každému zaměstnanci flexibilitu při volbě gadgetů, které chce.

Zjednodušená podpora zařízení Apple

V tradičním prostředí PC zaměstnanci obvykle kontaktují podporu pokaždé, když se objeví problém, protože se nezúčastňují výběru nebo nastavení zařízení. Tento nový přístup firemních programů znovu ukazuje výhody používání technologie Apple v organizacích. Mnoho velkých společností podporuje používání zařízení Apple zaměstnanci téměř deset let. A stejné osvědčené postupy a zásady, které tyto společnosti používají k podpoře MacOS, se nyní všeobecně používají, aby každému zaměstnanci umožnil přístup k Macu.

Přečtěte si také:  Potřebujete tvrzené sklo, obal, nebo opravit iPhone?

Výsledek obrázku pro macbook office


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz