Proč nespěchat s instalací systému MacOS Catalina?

Pravděpodobně každý z nás čelil dilematu: Nainstalujte aktualizaci, kterou Apple nyní vydal, a získejte přístup ke všem novým funkcím, nebo chvíli počkejte, až ho jeden z vašich přátel nainstaluje a řekne o všech chybách. V poslední době se ti, kdo zvolí druhou možnost, ukáže stále více. Je to zdravý rozum, protože kdo chce riskovat provoz drahého zařízení, které dosud funguje správně? Pro MacOS Catalina je tento přístup více než opodstatněný. Čtěte dál…

První věc, kterou uživatelé na aktualizacích milují, jsou inovace. Ale i přesto, že MacOS Catalina opravdu obsahuje spoustu nových funkcí, některé z nich nebudete moci použít. Například se ukázalo, že schopnost spouštět aplikace z iPadu na počítači Mac není úplně tak, jak nám v Cupertinu slibovali. Podle vývojářů přenos vyžaduje hodně času a úsilí. Výsledkem je, že mnoho aplikací plánovaných na vydání tohoto podzimu již bylo odloženo na konec roku. A protože portování verzí aplikací pro Mac vyžaduje hodně práce, nikdo je nebude chtít uvolnit.

Macbookarna.czPoužité MacBooky, iMacy a další za skvělou cenu…

Podobná situace je s funkcí Sidecar, která vám umožní připojit váš iPad k počítači Mac jako externí monitor a grafický tablet. Ukazuje se, že Apple omezil provoz funkce pouze iPad s podporou pro Apple Pencil a nové modely Mac, přičemž i přes velmi aktuální hardware zůstal pozadu i MacBook Pro 2015 a MacBook Air 2017. V Cupertinu to bylo vysvětleno technickými omezeními. macOS Catalina je první verze stolního OS společnosti Apple, která oficiálně nepodporuje 32bitové aplikace.

Jak se ukázalo, mnoho uživatelů ani netušilo, že používají 32bitový software, a po instalaci aktualizace nemohli spustit mnoho obvyklých aplikací, jako jsou Word, Excel a PowerPoint, z původního balíčku. Přestože byly vydané již v roce 2011, jsou mezi uživateli stále populární. Mnoho uživatelů si stěžovalo také na selhání aplikací Adobe. Říká se, že problémem byla nekompatibilita. Uživatelé Photoshopu neměli štěstí ani víc, protože zůstali bez možnosti změnit příponu souboru, ztratili přístup k mnoha zásuvným modulům a některým dalším funkcím. Existují dva způsoby řešení. První je vypořádat se s omezeními, nahradit 32bitový software 64bitovým a upgradovat s klidem na MacOS Catalina. Druhý  je vůbec počítač neaktualizovat. Je pravda, že v tomto případě riskujete svou bezpečnost, protože aktualizace jsou primárně zárukou ochrany proti hackování.

Přečtěte si také:  Apple uvedl, že nové Apple Watch neplánuje, jak je tomu nyní?

Výsledek obrázku pro MacOS Catalina


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz