Proč nešetřit na nabíjecím kabelu pro iPhone? Osobní zkušenost.

Navzdory skutečnosti, že sluchátka, nabíjecí kabely a adaptéry jsou zpravidla považovány za spotřební, můžeme označit za standardní situaci především u elektroniky a produktů, které nevyžaduje speciální certifikaci a za pár korun snadno pořídíte náhradu. To neplatí v případě, že jde o příslušenství pro zařízení Apple, jelikož většina originálních periferií s označením MFi je velmi drahá a pokud ne, pak zaručuje katastrofálně nízkou kvalitu, mnohdy vůbec není podporována. Proč byste neměli šetřit na nabíječkách a USB kabelech u vašeho iPhonu či iPadu? Čtěte dál…

Zákazníci jsou schopni utratit za iPhone desítky tisíc korun, zatímco na Lightning kabelech a samotném příslušenství většinou chtějí ušetřit. Necertifikované kabely ale mohou ve výsledku způsobit škody v řádech tisíců korun, protože jsou schopny nenávratně poškodit telefon. Podle Adriena Kingsleyho ze zpravodajského deníku ZDNet: „Většina kabelů, které pořídíte pod deset dolarů nekvalitních a nejsou schopné správně vaše zařízení dobíjet, nebo se třeba zahřívají. Po určité době pak většinou dochází k jejich trvalému poškození a vliv to může mít i samotný na telefon“.

Výsledek obrázku pro broken apple cable

Za posledních několik měsíců jsme vyzkoušeli více kabelů s Lightning konektorem, které byly různých značek a rozhodla především nízká pořizovací cena. Nicméně některé z nich (ty nejlevnější) přestaly reagovat po několika nabíjecích cyklech, nebo došlo k problému s propojením kvůli certifikaci, některé se zase snadno poškodily během používání a v jednom případě nám zůstala koncovka v portu nabíjení při pádu na zem.

Nicméně i samotný originální kabel, který Apple dodává ke svým produktům začne po častém používání vykazovat známky poškození a nebudeme jediní, kdo se s tímto případem setkal. Pokud chcete kvalitní produkt s delší životností, pak rozhodně nekupujte nejlevnější příslušenství, které je zrovna v akci a před pořízením si přečtěte recenze ostatních zákazníků. Jedna velká investice je lepší, než pět menších. Doporučit můžeme alternativní produkty, například Zikko LED Protect, Zikko Reversible, Anker Powerline či některý od výrobce FloveMe, které mají pozitivní hodnocení.

Výsledek obrázku pro apple broken cable


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz