Proč jsem se rozhodl vrátit se z iOS 10.0 k 9.3.2. Několik osobních poznámek.

Je tomu již několik dní co jsem se rozhodl vzít zpět své rozhodnutí a vrátil jsem se od nejnovější verze iOS 10.0 k současné nejpoužívanější iOS 9.3.2 – Mezi těmito verzemi společnost Apple ještě vydala aktualizicii 9.3.3 (Beta verzi).

Nedostatky v developerské verzi iOS 10.0 – pro iPhone 6S

Přestože jsem počítal s tím, že ještě developerská verze nového iOS 10.0 bude mít spoustu nedostatků, narazil jsem ovšem na několik zásadních, které my neumožňovali plnohodnotně telefon využívat.

  1. Rychlé vybíjení baterie

Je tomu tak snad u každé, nově představené, developerské verze a vývojáři se ne a ne poučit. Rychlost, jakou dokázal nový iOS žrát % mé baterie byla šílená a za den jsem musel dvakrát, někdy dokonce i třikrát (když jsem se chystal někam večer vyrazit) nabíjet. Což bylo malinko otravné, hlídat, zdali mám stále dostatečně nabitou baterii.

2. Pád aplikací

S pádem aplikací se musí počítat u nové, obzvlášť developerské verze, jenže ono to příliš časté padaní aplikací začne být po čase otravné a chcete-li například nahrát fotku na Facebook? Musíte využít prohlížeče Safari, ve kterém si otevřete svůj Facebook a pomocí něj nahrajete fotografii.

3. Absence „Slide to unlock“

Je to velice probíraným témate, ovšem mě přijde, že když člověk chce vidět notifikace, klikne na homebutton jiným prstem, než má nastavený pro odemykání telefonu. V dnešní době chceme mít hotově všechno co nejrychleji, tak proč si stěžujeme, že to TouchID je moc rychlé? To bychom si pak také mohli stěžovat, že to auto jede moc rychle apod.

4. Nové iMessage

Ano, v první chvíli mě nové iMessage opravdu bavily, ty animace, ty smajlíky.. poté jsem se na to ale koukl selským rozumem a říkám si.. k čemu? K čemu tahle všechna maškaráda je? Od toho tu je snad Facebook Messenger, plno gifů, emotikonů a animací.

Přečtěte si také:  Apple Watch a sluchátka si nevyzkoušíte. Tohle je preventivní opatření.

5. Funkčnost rozsvícení obrazovky pohybem

S novým iOS 10 přišla také nová funkce, na kterou byli doposud zvyklý pouze majitelé chytrých hodinek Appla Watch. Ted zvednete hodinky z polohy nečinnosti směrem ke svěmu obličejí a hodinkám se rozsvítí displej. Ta samá funkce je nyní i u iPhonů (pozn. pouze u 6S / 6S Plus ), jenže fungovala spíš na dobré slovo a jenom v malém počtu případů fungovala tak, jak měla.

Těch důvodů je mnohem více, tyto jsou ovšem ty největší, na které jsem v průběhu používání iOS 10 zaznamenal.

 


Široký sortiment tvrzených skel, ochranných fólií a krytů s tvrzenými skly za ty nejlepší ceny. Všechny produkty jsou skladem a připravené k expedici do 24 hodin od objednání! Na své si také přijdete, pokud sháníte originální lightning kabel, nabíjecí adaptér, či originální sluchátka EarPods. Díky partnerskému eshopu, který nabízí obaly na iPhone s vlastním motivem a mnohem více, ideálně zkombinujete vše, co potřebujete Váš jablečný miláček k bezpečnému užívání.