Proč je tolik problémů s iOS 13 a MacOS 10.15? Máme zajímavé informace.

iOS 13 a macOS 10.15, které byly vydány letos na podzim, se v posledních letech staly jednou z nejproblematičtějších verzí operačních systémů. Opravdu, pro první měsíc po oficiálním spuštění vydala společnost Apple dalších 3-5 aktualizací s opravami, ale nemohl odstranit všechny problémy, které se vplížily do vydání finální verze. Někteří uživatelé se dokonce rozhodli, že problém je charakteristickým rysem lichých verzí operačních systémů Apple, protože 10. a 12. fungovaly docela dobře. Ale David Scheyer, bývalý technik společnosti Apple, který pracoval ve společnosti 18 let, vysvětlil, že s tím numerologie nemá nic společného. Čtěte dál…

Mnoho lidí si vzpomíná, že v době Steva Jobse neměly iOS a macOS tolik problémů jako jejich moderní verze. To není mýtus, ale čistá pravda, protože asi před deseti lety byl sortiment produktů Apple mnohem užší. Jeho rozšířením musela společnost zohlednit vlastnosti každého produktu v každém ze svých operačních systémů, protože všechny tvořily jeden ekosystém. To je opravdu obtížné, vzhledem k tomu, že v posledních letech se modelová řada společnosti Apple několikrát rozrostla ve srovnání se středem nula – začátkem desetin.

Apple nestojí ve svém vývoji a pravidelně rozšiřuje možnosti operačních systémů. V systému iOS 13 společnost oznámila výskyt mnoha funkcí, které dříve jednoduše neexistovaly – od výpočtu plánovaného času příjezdu na Mapy po sdílení složek na disku iCloud. Vývojáři se pokoušejí vydat aktualizaci včas a vzhledem k množství inovací nejsou časem zanedbatelní a musí je odložit. Ale ani metoda postupného spouštění nových funkcí nefunguje dobře, protože je musíte nějak propojit se starými, aby nedošlo k internímu konfliktu. Operační systémy společnosti Apple mají speciální nástroj, který společnosti odesílá data o všech druzích poruch. Pomáhá vývojářům pochopit, proč aplikace selhávají, a aktivace určitých funkcí vyvolá restartování počítače.

Přečtěte si také:  Jaké změny očekáváme od Apple Watch v roce 2020?

Výsledek obrázku pro iOS 13.2 beta 4

Tento nástroj bohužel shromažďuje informace pouze o kritických situacích, jako jsou havárie, ale nebere v úvahu další chyby, které nevedou k vypnutí. Proto se uživatelé často setkávají se situacemi, kdy něco nefunguje, nemluvě o zhroucení celého systému Apple sbírá tyto chyby staromódní cestou – podle testerů. Vývojáři Apple mají prioritu, podle které jsou prováděny všechny opravy. Nejprve jsou opraveny kritické chyby, které znemožňují spuštění nebo stabilní provoz klíčových funkcí.

Patří sem problémy s instalací aktualizací, problémy s autorizací. Drobné chyby, které mohou obtěžovat stejně tolik, jsou opraveny jako poslední. To může být špatné překrytí barevných prvků na sobě, když text nemusí být na pozadí viditelný. Dalším principem, který provádí Apple při testování a ladění nových verzí OS, je to, že fungují dokonale na nových zařízeních. Pokud společnost zjistí, že některé aktualizační funkce na zařízeních iPhone 11 a iPhone 8 nefungují správně, v Cupertinu opraví chybu firmwaru iPhone 11, pokud není chyba univerzální. Je to pochopitelné, protože to jsou nová zařízení, která formují image společnosti, a měli by se stát klíčovým článkem svých příjmů pro nadcházející rok. Je to tedy další důvod donutit zákazníky k pořízení nového modelu?

Výsledek obrázku pro iOS 13.2 beta 4


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz