Proč byl operační systém iOS 13 neúspěšný experiment?

Ještě nedávno jsme mohli považovat operační systém iOS od Applu za jeden z nejúspěšnějších. Nicméně od verze iOS 11, která byla vydána již v roce 2017 se veškeré iluze uživatelů postupně rozplývají. Kalifornský gigant musel vydat celkem šest opravných balíčků a téměř dva měsíce jsme čekali na to, než začal správně fungovat. Za zmínku však stojí nejnovější iOS 13, který tento rekord hravě prolomil. Jeho oprava vyžadovala neuvěřitelných osm oprav. Jedno z vydání nebylo možné počítat, protože se týkalo především HomePodu – ale opravy ještě nejsou dokončeny.

Jinými slovy, Apple provádí experimenty na samotných uživatelích, aniž by o tom veřejně informoval. Veškeré problémy se začnou řešit až v případě hromadných reakcí veřejnosti. Kdy začaly problémy s jablečným systémem? V průběhu roku 2017 se v Apple Parku konalo setkání, na kterém byl představen iOS 11. Craig oznámil veškeré změny v technologiích vývoje systému, organizaci testování a zavedení nových pravidel týkajících se publikace. Vývojáři prostě neměli dostatek času a mezi manažery nastalo obviňování. Vývojáři přes veškeré úsilí nestíhají kontrolovat data a vedení se snažilo držet s krokem ostatních společností. Data jsou stanovena ze strategických důvodů a berou v úvahu situaci na trhu a plány konkurence. Kvůli spěchu, nebo špatnému odhadu tak Apple ztrácí mezi některými zákazníky důvěru.

Kvůli současným problémům odešla z vývoje projektu řada manažerů a vývojářů, jenž nahradili další zaměstnanci, kteří se musí vypořádat se všemi potížemi. Mimochodem s nárůstem nových algoritmů a funkcí je testování velmi složité. V roce 2009 se velikost zdrojového kódu pro iOS blížila k deseti milionům řádků. Za deset let se rozrostla, nyní jsou to desítky milionů řádků. Zajímavostí zůstává, že iOS 12 byl jednou z ostrých verzí, která fungovala podle představ. Podle informací se tenkrát dodržela veškerá pravidla projektu a testování bylo včas koordinováno, než došlo k uvolnění na veřejnost. Apple se bude maximálně snažit, aby vývoj iOS 14 a iPadOS 14, který vede Craig Federigi splňoval veškeré normy.

Přečtěte si také:  Grafický čip v novém Macu rozdrtí konkurenční NVIDIu a AMD.

Právě operační systém Applu je jednou z hlavních konkurenčních výhod a to i přes všechny „dětské nemoci“, které byly v posledních letech eliminovány. Tvrdí zahraniční zdroje. I nadále se podle průzkumů jedná o nejlepší mobilní operační systém na světě. Je však nemožné přísně kontrolovat proces, který se rok co rok vymkne z kontroly. A napětí mezi zaměstnanci se jen zvyšuje. Nezbývá nám nic jiného, než počkat na stabilnější verzi, kterou si budeme moci nainstalovat do svých iPhonů a iPadů.

Výsledek obrázku pro ios 13


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz