Proč by (ne)měla společnost Apple vydávat iPhone každým rokem?

Určitě jste často slyšeli, že i ten nejdražší model iPhonu ztratí při vydání nového modelu na své původní hodnotě a v podstatě dost proděláte. Toto vtipné a odmítavé prohlášení bylo dlouho mantrou, že ti, kteří nikdy neměli iPhone, inspirovali ty, kteří se odvážili je získat. To byla částečně pravda. V každém případě velmi mnoho věřilo v tuto mantru a ve spěchu si koupilo nový iPhone ihned po jeho vydání. Buď se však technologie vyvíjely tak rychle, nebo byl vliv značky příliš silný, ale před pěti lety bylo v pořadí věcí, které se každý rok aktualizují na novém modelu.

Koncept každoroční aktualizace vlajkové lodi chytrých telefonů by měl zůstat v minulosti a společnost Apple by to měla jako první pochopit. Je jasné, že se snaží držet krok s konkurencí, kteří představují nové modely v masivním měřítku. Koneckonců, stejně jako nikdo jiný, je jasné, že vývoj nových technologií se natolik zpomalil, že pro mnohé se stal řád věcí, že si nový iPhone nekoupíte po dobu 3 nebo dokonce 3,5 roku. Ano, a proč, pokud ten starý stále zůstává nejen funkční, ale ve skutečnosti není pro běžného uživatele o moc horší, než vlajkové lodi současné generace. Za zmínku stojí kamera, která je důkazem nedostatku inovací.

Výsledek obrázku pro all iphone

Lakmusovým testem skutečnosti, že vývoj technologií se zpomalil, ne-li zastavil, byla kamera. V současné době se všichni výrobci bez výjimky snaží nasadit nejdokonalejší možnosti fotografování a videa svých smartphonů, zvýšení počtu objektivů, megapixelů a režimů fotografování. To samozřejmě není špatné. Spíše dokonce dobré. Mám však silný pocit, že v tomto případě je kamera pouhou obálkou, která odvádí pozornost veřejnosti od nedostatku inovací širšího profilu. Je tohle opravdová inovace?

Přečtěte si také:  Jaké změny očekáváme od Apple Watch v roce 2020?

Stojí za to aktualizovat váš iPhone každý rok? Na tento cyklus jsme v podstatě zvyklí. Koneckonců, má to smysl vyrábět prakticky identická zařízení, která se od sebe navzájem výrazně neodlišují ani z hlediska rychlosti, ani z hlediska vnějšího designu? Jediným důvodem je výdělek pro Apple. Pokud však dnes budou peníze, které Apple obdrží z prodeje iPhone, stále vidět na obecném pozadí, pak se za pár let vše dramaticky změní.

Ne nadarmo rozšiřuje Cupertino nabídku služeb a připravuje se na skutečnost, že v určitém okamžiku bude výhodnější prodat předplatné než vyvíjet a prodávat smartphony. Apple se postupně bude přesouvat na trhu služeb, což je nejenom více výdělečné, ale jejich odběratelé budou nadále růst.

Výsledek obrázku pro all iphone


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz