Proč Apple potřebuje nové displeje pro iPhone a iPad?

Min Chi-ko je přesvědčen, že epidemie koronavirů skončí ve druhé polovině roku 2020. To znamená, že kapacity pro hromadnou výrobu mini-LED displejů v továrně Wuxi v čínské provincii Jiangsu budou připraveny na dodávku v ten správný čas. Dokonce se hovoří o tom, že tchajwanská společnost Epistar vyvinula, testovala a zdokonalila technologii sériové výroby, což značí snadnější dostupnost pro velké odběratele. Dočkáme se nových displejů u letošních iPhonů a iPadů? Právě u iPadů by se mohlo jednat o skvělý krok kupředu. Čtěte dál…

Epistar, největší tchajwanský výrobce LED panelů s dlouhou a slavnou historií a zaměstnanci divize displejů ve společnosti Apple mají společný sen. O dobách, kdy si s lehkou nostalgií vzpomeneme na LCD a OLED displeje, které jsou nyní v kurzu. V letech 2018 a 2019 společnost Epistar oznámila prodloužení výroby mini-LED panelů z důvodu nedostatečných technologií při hromadné výrobě, to se však nyní podle všeho změní. Možná tušíte, že se stejné komponenty používají u televizních přijímačů, nicméně tam jsou požadavky méně přísné. Podle zahraničních zdrojů Apple a Epistar úzce spolupracují na této technologii a již brzy budou připraveni uvést tyto displeje na světovém trhu.

Image result for mini LED iphone

Kde budou kompletovány displeje?

Wuxi je jedním z mála míst na světě s potřebným vybavením pro hromadnou výrobu mini LED displejů. V této továrně se společnost Epistar více či méně úspěšně pokusila vyrábět displeje s technologií microLED, nicméně existuje řada problémů, které je velmi obtížné obejít. Největší překážkou je nyní koronavirus, který postihl také provincii Ťiang-su s populací 80 milionů lidí. Podle odhadů se však situace vrátí do starých kolejí nejpozději v druhé polovině letošního roku.

Jaký je rozdíl mezi LCD a mini-LCD?

Úplně první varianty LCD používaly pro podsvícení různé technologie. LED podsvícení používané v moderních LCD využívá několik LED panelů, od desítek do stovek. Pak přišly OLED displeje založené na organických LED, tedy jeden pro každý pixel. Tyto displeje nepotřebují podsvícení, každý pixel má své vlastní podsvícení. Displeje OLED jsou tenčí, jasnější, černá barva je hlubší a černější, spotřebovávají méně energie a naopak jsou lepší než LCD o dva až tři řády. Nicméně tento druh trpí na degradaci a vyblednutí barev po určité době – nejsou tedy výhodné a Apple je nechce nadále používat, jelikož nesplňují standardy. Proto byla vytvořena zobrazovací jednotka miniLED na podobném principu, kterou používá například nejnovější model Apple Pro Display XDR. Ten obsahuje 576 panelů, což je fantastické. A microLED je téměř stejný jako OLED, pouze bez organických látek. Vývojáři microLED televizorů používají tři LED diody na pixel.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Image result for mini led technology


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz