Problémy, které se objevují nebo zůstávají v systému iOS 12.2.

Společnost Apple uvolnila koncem minulého měsíce finální verzi operačního systému iOS 12.2 pro veřejnost. Jedná se již o devátou aktualizaci vydanou po velkém sestavení iOS 12, který byl poprvé odhalen na vývojářské konferenci WWDC v loňském červnu. Zdá se, že během této doby by měli opravit všechny existující chyba a vyladit sestavení k dokonalosti. Nicméně stále se objevuje mnoho problémů, které jsou charakteristické zejména u starších iOS produktů.

Podle nejnovějších informací ale problémy trápí také majitele vlajkových modelů a brání tak pohodlnému používání, které bychom očekávali. V tomto článku se společně podíváme na to, jaké chyby v operačním systému zůstávají a na co se Apple vůbec nesoustředil. Níže popsané problémy se samozřejmě nezobrazují všem uživatelům, a proto, pokud jste se s nimi nesetkali, neznamená to, že automaticky neexistují, nebo jsou smýšlené…

Wi-Fi

Problémy s připojením k Wi-Fi se projevují již od vydání iOS 12. Nejčastěji se projevuje na vlajkových modelech iPhone, jejichž majitelé si stěžovali na špatný příjem signálu a někdy dokonce odmítá pracovat se sítěmi na frekvenci 5 GHz. Překvapivé, že tento problém ještě nebyl úspěšně vyřešen. Postihl vás tento problém? Pište do komentářů.

Facetime

Poté, co se Apple dozvěděl o chybě v systému skupinového volání FaceTime, který umožnil odposlechu účastníka před přijetím hovoru, byla komunikace v rámci služby lépe zabezpečena. Došlo však k dalšímu selhání, které naopak neumožňuje přijmout výzvu od ostatních účastníků konference. V některých případech pomůže restartovat zařízení, případně nainstalovat systém znova prostřednictvím iTunes.

iTunes

Po upgradu na iOS 12.2 si mnoho uživatelů, kteří nadále používají stolní verzi iTunes, stěžovali, že nástroj nevidí jejich připojený iPhone. Nicméně většina uživatelů již aplikaci využívá pouze příležitostně. Pokud byste si však chtěli nakopírovat obsah a tuto chybovou hlášku objevíte, pak stačí restartovat zařízení a samotný počítač, případně vyměnit kabel.

Fotoaparát

Někteří uživatelé, kteří upgradovali svůj iPhone na systém iOS 12.2, zaznamenali nepříjemnou poruchu v běžné aplikaci Fotoaparát. To se projevuje formou zaseknutí, které může být způsobeno přepínáním mezi režimy fotografování. Pokud se pokusíte přepnout z fotografie na video, často se na obrazovce objeví nepřirozené rozmazání, které lze opravit pouze restartováním aplikace.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz