Jak přeložit webové stránky v Safari na iPhone nebo iPadu?

Přestože je výchozí prohlížeč Safari funkčně poměrně vybavený a obsahuje mnoho základních funkcí, jedna z důležitých však chybí – jedná se konkrétně o automatický překlad webových stránek. Ostatní webové prohlížeče, jako například Google Chrome vám umožňují překládat webové stránky okamžitě. Naštěstí existuje poměrně jednoduchý postup, jak lze překládat obsah webu přes Safari. Společnost Apple umožňuje vývojářům třetích stran vytvářet rozšíření, které se integruje do prohlížeče. Budete tedy potřebovat doplněk Microsoft Translator, který najdete v obchodě App Store. V tomto článku si ukážeme, jak tento doplněk funguje a jak s ním můžete snadno přeložit webové stránky v prohlížeči Safari na iPhonu či iPadu.

Krok 1: Stáhněte a nainstalujte si aplikaci Microsoft Translator z App Store.
Krok 2: Otevřete Safari a klepněte na ikonu sdílených listů v dolní nabídce.

how to translate webpages safari iphone

Krok 3:  Posuňte se na konec nabídky a zvolte možnost více.

how to translate webpages safari iphone

Krok 4: Zobrazí se seznam dostupných rozšíření. Najděte a zvolte v seznamu Microsoft Translator. V novém okně se otevřou aktivity, přičemž je třeba přepnout přepínač do polohy ON (zelené tlačítko). Poté je třeba kliknout na tlačítko Dokončit v pravém horním rohu.

how to translate webpages safari iphone

Krok 5: Nyní se v řádku aktivit zobrazí rozšíření s názvem Microsoft Translator. Pokud potřebujete přeložit nějakou webovou stránku, otevřete si nabídku a klikněte na ikonu od Microsoftu. Během několika sekund bude celá stránka přeloží do vašeho preferovaného jazyka.

how to translate webpages safari iphone

Jak si vybrat preferovaný jazyk pro překlad:
Překladač společnosti Microsoft automaticky rozpozná váš preferovaný jazyk na základě nastavení jazyka vašeho iOS zařízení. Je však možné jej změnit pomocí nastavení aplikace.
Otevřete aplikaci Microsoft Translator a klepněte na ikonu nastavení v pravém dolním rohu.
Klepněte na Safari Translation Language.
Nyní zvolte preferovaný jazyk.

Zdroj: iDropNews.com

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz