Přehled rozdílů: Vyplatí se majitelům iPhone X přejít na iPhone Xs?

Společnost Apple představila na včerejší konferenci Keynote celkem tři nové modely iPhone, přičemž společný mají design inspirující výročním iPhonem X. Všechny verze tedy nabízí výřez v horní části displeje a absenci domovského tlačítka Home Button. Pokud však majitelé loňský model vlastní, mají uvažovat o případné vyměně? Jaké novinky nabízí a v čem je vlastně iPhone Xs lepší?

Zřejmě největším rozdílem je vylepšený procesor. Apple totiž integroval do svých vlajkových modelů čipset 7nanometrový A12 Bionic, který slibuje až o 15 procent vyšší procesorový výkon, o 50 procent rychlejší grafický výkon a až o 50 procent nižší spotřebu. Mimo jiné disponuje taktéž novým osmijádrovým Neural Engine, který zvládne zpracovat až 5 bilionů operací za vteřinu. To jsou hezké informace avšak má cenu upgradovat?

Související obrázek

Hardwarové parametry iPhone Xs:
Systém: iOS 12
Rozměry: 143,6 x 70,9 x 7,7 mm, Hmotnost: 177 gramů
Procesor: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/256/512 GB
Displej: AMOLED, 5,8″, Super Retina, 1125 × 2436 px
Fotoaparát: 12 + 12 MPx (duální), f/1.8, Přední kamera: 7 MP, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 2716 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení: Ano
Bezdrátové nabíjení: Ano

Dalším vylepšením je pak rychlejší LTE modem, který konečně zvládne pracovat s teoretickou rychlostí až 1 Gbps, což může některé jednotlivce výrazně potěšit. Mezi další novinky pak rozhodně patří podpora DualSIM, přičemž se nejedná o klasickou variantu s dvěma šuplíky na SIM kartu, ale budou využívat virtuální eSIM, kterou však naši operátoři zatím bohužel nepodporují. Prvním by měl být podle informací T-Mobile.

Výsledek obrázku pro iPhone XS

Teoreticky ani displej nebyl výrazně vylepšený. Letošní model totiž nabízí stejný 5,8″ OLED panel s totožným rozlišením jako jeho předchůdce. Apple však tvrdí, že iPhone Xs nabízí až o 60 procent lepší dynamický rozsah a odolnější krycí sklo na přední straně. Potěší nás zejména certifikace IP68, což zaručí výdrž až půl hodiny v hloubce 2 metrů.

Těšili jsme se na vylepšený fotoaparát, přičemž v tomto ohledu nás Apple příliš nepřekvapil. Nabízí pouze zvětšený hlavní čip (velikost pixelu 1,4 mikronu). Čelní fotoaparát zůstává 7-megapixelový, rychlejší však má být TrueDepth kamera obsluhující funkci Face ID. Kromě dalšího nabídne iPhone Xs lepší stereoreproduktory a možnost pořídit si variantu s úložištěm až 512GB. Příjemně nás překvapila nová barevná varianta, kterou jsme očekávali již u loňské generace iPhone X.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz