Přehled: Co jsme očekávali od iPhone X a nedočkali jsme se.

Dlouho očekávaná mediální konference společnosti Apple je úspěšně za námi. Přinesli jsme vám veškeré novinky a představené produkty v textové podobě, přičemž se konečně můžeme pustit do dalších článků, které budou mít vlastní obsah. Letošní prémiový model iPhone OLED byl dlouho diskutovaným produktem, přičemž se několik měsíců řešilo samotné označení. Až teprve nedávno se celá situace vyřešila několika úniky, které nás přesvědčili o tom, že letos to prostě bude iPhone X – konkrétně model „deset“ jak zaznělo na konferenci Keynote. Čtěte dál..

Vzhledem k tomu, že konkurence číhá za každým rohem a v posledních letech je udržet se na mobilním trhu stále větší problém, musel Apple vytasit ESO z rukávu a dostat se zpátky na vrchol pyramidy – podle prvních odhadů to vypadá slibně a my doufáme, že se mu to podaří. Podle našeho názoru bude nejvíce diskutovanou částí absence domovského tlačítka, nebo odlišné uložení čočky fotoaparátu na zadní straně telefonu.

iPhone X – tedy model k desátému výročí je postavený na odlišném designu, který se nám líbí – přední a zadní část z kvalitního skla, rámeček bude zřejmě taktéž odolný. Dlouho jsme váhali nad tím, zda je dobrá volba takto vyřešit displej, po konferenci je odpověď ANO. Displej a samotné barvy jsou nádherné, zabezpečení pomocí Face ID třešničkou na dortu, i když tato technologie Applu při prezentaci moc nespolupracovala. Abychom však telefon nechválili, pojďme se společně podívat na kolik vlastností, které jsme společně se zahraniční redakcí a vlastně celým světem očekávali.

• iPhone X – Původní označení iPhone 8
• Pouze dvě kapacity – Apple zapomněl na 512GB
• Původně se počítalo s Copper Gold > Apple nemá rád barvy (2)
• Zatím nebylo specifikováno, kolik GB RAM nabídne (Snad 3)
• Apple opravdu zvolil jiné uložení fotoaparátu
• Žádné Touch ID integrované v displeji – jiný způsob ovládání
• SIRI bez české podpory – Ach jo..


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz