Před 11 lety představil Apple úplně první iPhone 2G.


Je opravdu neuvěřitelné, jak ten čas utíká. Napovídá tomu fakt, že od představení úplně prvního modelu jablečného telefonu iPhone 2G včera uběhlo již 11 let, přičemž jste možná někteří sledovali živý přenos z konference, kdy na jevišti stál ještě Steve Jobs ve svém černém roláku.

iPhone 2G, někdy označován třeba jako „původní iPhone“ či iPhone Original byl představen po letech spekulací na konferenci Macworld Conference & Expo 9. ledna 2007, přičemž do prodeje ke koncovým uživatelům se dostal 29. června (prozatím pouze v USA).  V některých zemích se začal model prodávat v průběhu roku, v Asii například začátkem roku 2008. Podle dostupných informací se během prvních 30 hodin po zahájení prodalo 270.000 kusů, přičemž hardwarové specifikace byly na období rozkvětu chytrých telefonů velice nadpůrměrné. Uvnitř jsme mohli objevit procesor Samsung S5L8900 s frekvencí 412 MHz, grafický koprocesor PowerVR a operační paměť o velikosti 128 MB.

Přečtěte si: Za kolik se nyní prodává první generace iPhone 2G v zahraničí?


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz