Používáte WhatsApp? Poradíme vám, jak rychle uvolnit kapacitu úložiště.

Přestože společnost Apple nabízela ještě před několika lety jako základní kapacitu úložiště o velikosti 16 GB, dnešní nejpopulárnější aplikace využívají o mnohem více prostoru a to mimochodem i samotný operační systém iOS. Vývojáři neustále vylepšují funkce ve svých aplikacích, což sebou přináší o mnohem více využití kapacity interního úložiště. Jak vyzrát na komunikační aplikaci WhatsApp? To vám v dnešním článku poradíme. Stačí promazat uložené fotografie. Čtěte dál…

Existují různé způsoby, jak uvolnit úložný prostor, například stačí odstranit nežádoucí fotografie a videa v galerii telefonu, což je velmi časově náročné. V tomto návodu vám popíšeme nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak uvolnit úložný prostor na vašem iPhonu. Tento jednoduchý tip je však relevantní pouze pro uživatele služby WhatsApp. Jak na to?

Krok 1: Zkontrolujte využití úložiště na iPhone

Nastavení úložiště iPhone

Nejdříve zjistěte, zda aplikace WhatsApp využívá úložný prostor na vašem iPhonu. Chytrá služba „Úložiště: iPhone“ v systému iOS poskytuje snadný způsob, jak zjistit, kolik úložného prostoru používá konkrétní aplikace. Pokud se tedy chcete přesvědčit o tom, zda máte v telefonu uložené nepotřebné snímky, pak  si spusťte aplikaci Nastavení na vašem iPhonu a přejděte do části Obecné> Úložiště: iPhone. Pokud patří WhatsApp mezi aplikace, které zabírají nejvíce prostoru, pokračujte na další krok. V případě, že aplikace automaticky neukládá mediální soubory do vašeho telefonu, pak zřejmě nebude zabírat tolik místa. Stejný postup zjištění můžete aplikovat na iPadu posledních generací.

Krok 2: Kontrola využití úložiště aplikace WhatsApp

V nabídce zobrazených aplikací, které máte na vašem iPhonu nainstalované klepněte na WhatsApp a přejděte na záložku Storage Usage (Využití prostoru). Potom klepněte na osobu nebo skupinu, která využívá dle seznamu největší část úložného prostoru.

Krok 3: Vyberte typy zpráv

Klepněte na tlačítko Správa. Ve výchozím nastavení jsou vybrány všechny možnosti, jako jsou Fotky, GIF, Videa, Hlasové zprávy, Dokumenty a Nálepky. Klepněte na možnosti, které zabírají největší část úložného prostoru.

Přečtěte si také:  Společnost Apple vydala sestavení iOS 14 beta 2, MacOS 11 beta 2 a další.

Krok 4: Vymazání paměťového prostoru iPhone

Pokud chcete konkrétní typy zpráv odstranit, klepněte na možnost Vymazat. WhatsApp vás vyzve k tomu, zda opravdu chcete zprávy smazat. Klepnutím na tlačítko Vymazat okamžitě uvolníte místo na úložišti v telefonu. Dle zkušeností některých uživatelů hlásí chytrá funkce Úložiště: iPhone daleko méně použitého prostoru, než ve skutečnosti opravdu je, následně doporučujeme zkontrolovat, zda opravdu došlo k uvolnění úložiště. Případně telefon restartujte a proveďte akci ještě jednou.

Free iPhone Storage Space WhatsApp Trick


ZDROJiPhoneHacks.com
Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz