Používání VPN v systému iOS 13.4 může být nezabezpečené.

Pokud patříte do skupiny uživatelů, kteří využívají VPN služeb na svých iPhonech a iPadech, pak byste si měli uvědomit, že počínaje operačním systémem iOS 13.3.1 neprobíhá proces šifrování obsahu podle původních plánů. Tato chyba byla objevena teprve nedávno bezpečnostními experty z Bleeping Computer, přičemž jsme se nedočkali řešení ani v poslední verzi iOS 13.4. Uživatelé jsou tedy v potenciálním nebezpečí. Čtěte dál…

Podle dostupných informací však Apple pracuje na vyřešení tohoto problému, nicméně existuje způsob, jak snadno obnovit šifrování svépomocí. V čem vlastně tato chyba spočívá? Když se připojíte k virtuální privátní síti, operační systém vašeho zařízení obvykle uzavře všechna stávající internetová připojení a poté je vytváří nová prostřednictvím VPN tunelu. V operačním systému iOS verze 13.3.1 a novějších to však operační systém nedělá – to znamená, že se můžete bezpečně připojit k VPN, ale budou aktivní i jiná připojení.

Jak a proč používat na iPhonu VPN připojení | Český Mac

Většina připojení je krátkodobá a orientuje se prostřednictvím standardních protokolů. Některé z nich však fungují dlouhou dobu a mohou zůstat otevřené několik minut až několik hodin mimo připojení VPN. Jedná se zejména o oznámení push, která s aktivní sítí VPN stále procházejí nešifrovaným kanálem. Žádná ze služeb VPN nedokáže tento problém vyřešit sama – bez pomoci společnosti Apple se prostě neobejdete. Jediná věc, která vám může dosud pomoci? Pouze pokud vaše služba VPN nabízí funkci „vždy používat VPN“. V každém případě by v Cupertinu měli vydat novou verzi iOS s opravami chyb. A i když ne, existuje alternativní řešení problému. Odborníci však poznamenávají, že tato metoda nemá plnou záruku.

Jak povolit šifrování VPN v systému iOS 13.4? Připojte se k VPN. Následně zapněte režim v letadle a poté vypněte režim v letadle. Zařízení bude připojeno k webu a všechna připojení budou procházet zabezpečenou sítí. Před rokem a půl nezávislí odborníci provedli studii a zjistili, že aplikací v App Store poskytující tento způsob ochrany nejsou 100% a pokud je služba čínská, musí se poskytovatelé VPN serverů řídit podle zákonů přijatých v Číně, aby mohli provádět dohled příslušných orgánů. To zase umožňuje místním úřadům provádět všechny druhy kontrol, které zahrnují analýzu provozu uživatelů procházejícího prostřednictvím serverů dodavatelů. Většinou jsou takové aplikace zdarma.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Vpn Pro Android - Fotografie zdarma na Pixabay


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz