Pošlete si zprávu na iPhone,iPad nebo Mac přes iCloud!

Vědeli jste, že s novou aplikací iCloud a Find My iPhone, která vyšla společně s novou verzí systému iOS5 můžete posílat krátké zprávy na vzdálený displej vašeho Apple zařízení?

Bez znalosti Apple ID a příslušného hesla to však nepůjde. Tento proces projde ve formě pop-up okna v systému Mac OS X a oznámení v iOS5, jedná se o zábavný způsob, jak poslat rychlou zprávu osobě různého hardwaru, ať už jde o milovaného člověka nebo o zloděje.

Překvapte tak aktuálního majitele zařízení zajímavým vzkazem. Můžete si také vybrat zvuk s oznámením, který půjde deaktivovat pouze z počítače. Nechybí zde ani možnost nastavit čtyřmístný kódový zámek a zamezit tak manipulaci nepovolaným lidem.

Tato funkce se tedy velice hodí, pokud stratíte vaše zařízení a chcete si ho vystopovat, je tedy nutné mít neustále aktivované lokalizační služby a být nejlépe v dosahu internetového připojení.

My jsme pro vás připravili přehledný návod, jak si Find My iPhone zprovoznit a jak rychle postupovat při případné krádeži. Tento postup je ale také dobrý pro zvědavé čtenáře, kteří si chtějí svůj iTunes účet a iPhone vyzkoušet, zda správně spolupracují. Budete potřebovat povolený iCloud účet v nastavení telefonu (Hledat iPhone přepnout na zapnuto) a operační systém iOS5 + na iPadu nebo iPhonu. Veškerý hardware se musí sdílet stejným iCloud ID účtem.

Odeslat zprávu na hardware Apple z iCloud.

Budeme-li odeslat zprávu na Apple iPhone 4 z počítače, postup je ale totožný s opačným pořadím:

  • Do vyhledávače internetové adresy zadejte www.icloud.com, poté je nutné se přihlásit s Apple iD účtem.
  • Následně klikněte na „Find My iPhone“ tlačítko – to bude psát jak počítač, tak iPhone, i když chcete poslat zprávu na Mac, iPad nebo iPod.
  • Po kliknutí na ikonku se začne načítat seznam kompatibilních zařízení v levém rohu s názvem menu „Moje zařízení“ a umístění zařízení se objeví na mapě.
  • Kliknutím na modré tlačítko „i“ nabízí více možností se zařízením „Find My Mac“ (či iPhone / iPad), jedná se o ovládací panel, který umožnuje provést dané funkce.
  • Napište zprávu a klikněte na tlačítko „Odeslat“, pokud chcete k vašemu vzkazu připojit výstražný tón, stačí spínač překliknout do polohy ON.

Zprávy jsou doručovány téměř okamžitě. Na displeji zařízení, do kterého byl vzkaz poslán se zobrazí ihned. Dokonce vám do nastaveného emailu příjde ta stejná zpráva.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz