Posílá společnost Apple vaše osobní údaje do Číny? Máme odpověď!

Společnost Apple vyvíjí maximální úsilí, aby vám zajistil bezpečnost vašich osobních dat. Opatření přijatá společností k dosažení tohoto cíle jsou často zcela oprávněná a logická, ale někdy v Cupertinu dělají něco, čemu je jednoduše nemožné porozumět bez vysvětlení. Například pro řadu uživatelů to bylo nepříjemné zjištění, když prohlížeč Safari předával informace o webech, které navštíví čínské společnosti Tencent, aby identifikovala phishingové webové zdroje. A protože mnozí již dokázali vymyslet svůj vlastní názor, který se šířil mezi veřejnost, v Cupertinu se pospíchali zasáhnout a vyjasnit situaci.

Úředníci společnosti Apple se obrátili na Bloomberg a poskytli jasné a logické vysvětlení, proč společnost přenáší uživatelská data do čínského Tencentu. Poté se to hodně vyjasnilo a už se zdálo být tak strašné. Dostali jsme vysvětlení, co vlastně Safari dělá s vašimi daty. Zaprvé, dotyčná funkce bezpečného surfování na webu nezajišťuje přenos skutečné adresy URL. Tomu se lze vyhnout, protože data jsou šifrována a nikoli adresy webů podléhají srovnání, ale asociativní atributy těchto webů.

Výsledek obrázku pro security iphone

Za druhé, uživatelé mohou vždy zakázat funkci bezpečného prohlížení v nastavení, pokud si to přejí. Chcete-li to provést, přejděte na „Nastavení“ – Safari – „Ochrana soukromí a zabezpečení“ a vypněte možnost „spoofing stránek“. Zatřetí, služby Tencent se používají k detekci škodlivých a phishingových webů pouze na zařízeních registrovaných na pevninské Číně. Důvodem je skutečnost, že Apple nemůže používat nástroje Googlu v Číně, kde jsou zakázány. Obecně platí, že vysvětlení od Applu zní docela logicky. Možná pro mnoho z nich opravdu objasní situaci s přenosem dat. Ukazuje se, že vše, co společnost dělá, je skutečně zaměřeno na zajištění bezpečnosti uživatelů a spekulace s těmi, kteří věří, že tomu tak není, jako vždy, se ukázali jako chybné. V každém případě by určitě existovali ti, kdo Apple odsoudili za klam a zveřejnili tuto informaci.

Přečtěte si také:  Potřebujete tvrzené sklo, obal, nebo opravit iPhone?

Mimochodem, nedávno se opakovaně pokusila skupina lidí obviňovat cupertinskou společnost, že přenáší uživatelská data třetím stranám nebo umožňuje nezávislým vývojářům nezávisle shromažďovat potřebné informace. Najednou se dokonce objevily zvěsti o tom, že Apple a Facebook uzavřely dohodu, na jejímž základě může sociální síť špehovat uživatele iOS pomocí její aplikace a sledovat všechny jejich akce a pohyby za účelem vytváření nejrelevantnějších reklam. Ani tyto, ani jiné obvinění však nikdy nenašly žádné podstatné důkazy, které zůstaly v kategorii pověstí.

Výsledek obrázku pro security iphone

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz