Porovnání: iOS 12.2 vs. iOS 12.3. Která verze je rychlejší?

Tento týden společnost Apple vydala konečnou verzi iOS 12.3, což může znamenat, že hlavní práce na zdokonalení a optimalizaci operačního systému se blíží logickému závěru. Zahraniční bloger iAppleBytes porovnal předchozí sestavení, tedy iOS 12.2 a iOS 12.3, který si můžete stáhnout do vašeho zařízení. Rychlostního srovnání se zúčastnily smartphony jako je iPhone 5S, iPhone 6, 6S, iPhone 7, ale také populární iPhone 8. Jedná se o naprosto shodné verze systému, aby došlo k nejlepším výsledkům experiment. Podívejte se na videa pod článkem.

Výsledky byly následující. Autor experimentu tvrdí, že Apple provedl rozsáhlou práci na opravách a zdokonalení stability. iOS 12.3 je opravdu rychlý a produktivní systém, což je obzvlášť patrné u starších generací, jako iPhone 5s a iPhone 6. Ve srovnání s předchozí verzí systému se také zvýšila celková plynulost práce – animace spouštění aplikací a přepínání multitaskingu zanedbává jakoukoliv odezvu. Dále autor porovnal iOS 12.2 a iOS 12.3 v syntetických testech. Ukázalo se, že situace je nejednoznačná. Rozdíl v benchmarkech byl minimální. Aktualizace je doporučena  pro vlastníky všech kompatibilních zařízení zejména z hlediska bezpečnosti.

Přečtěte si také:  Nejnovější iPad Pro 2020 používá dva roky starý procesor?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz