Pomocí tohoto triku ušetříte denně až 15% baterie ve vašem iPhonu.

Pamatujete si na ty doby, kdy stačilo mobilní telefon nabíjet jednou za týden? To už je dávno pryč! Moderní doba a nejnovější technologie u chytrých produktů vyžadují velkou kapacitu akumulátoru, nebo jej musíme mít někdy i dvakrát denně na nabíječce. Přestože vývojáři zkouší vymýšlet nejrůznější úpravy, aby provoz systému nebral tolik energie, zatím jsou na dlouhé cestě bez jasného konce. Se zajímavým způsobem však přišel Samuel Gibbs, který působí v zahraničním magazínu The Guardian jako redaktor. Podle něho lze ušetřit až 15% baterie za den používáním výchozího prohlížeče Safari místo oficiální aplikace Facebook.

Gibbs se rozhodl udělat vlastní průzkum, jaký vliv má vlastně aplikace Facebook na výdrž baterie v porovnání s prohlížečem. Na konci každého dne mu zbývalo v průměru až 15% dostupné kapacity. Později se rozhodl oslovit kolegy, kteří průzkum provedli na svých zařízeních a výsledek byl stejný, nebo podobný. Na prohlížení Facebooku si později zvyknul, dokonce si udělal na plochu widget s rychlým přesměrováním. Mimochodem, již v minulosti se dost mluvilo o výrazné spotřebě baterie při používání aplikace Messenger a Facebook.

baterie
Zdroj: 9to5mac.com

Přečtěte si také:  Apple nahradí Messaging na Mac novou aplikací od iOS 14

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz