Pomocí Facebook Messengeru a WhatsApp odešlou lidé více než 60 miliard zpráv za den!

Nedávno proběhla konference F8 na které se společnost Facebook samozřejmě nezapomněla pochlubit úctyhodnými čísly. Tato čísla se týkala především aplikací Facebook Messenger a WhatsApp. Čísla těchto aplikací byla nakonec porovnávána s klasickými sms zprávami.

Facebook informoval své posluchače a čtenáře o faktu, že pomocí aplikace WhatsApp v kombinaci s Messengerem odešleme přes 60 miliard zpráv denně. Ve srovnání s „klasickými“ sms zprávami se jedná o trojnásobně vyšší číslo.

Jaký způsob komunikace používate Vy? Já osobně…

Existuje snad milion všemožných aplikací, pomocí nichž můžeme jednoduše komunikovat se svým okolím, za ty nejpoužívanější bych označil: Facebook Messenger, WhatsApp, iMessage, SMS, Viber, Skype, Snapchat, Email. Osobně mám v telefonu kromě Skypu všechny zmíněné aplikace, jenže u většiny aplikací jsem vcelku skeptický.

Proč skeptický? Osobně se mi strašně líbí šifrování a ochrana dat, kterou se společnost Apple prezentuje. Zeptejte se takové FBI, jak těžké je vytáhnout data ze stařičkého iPhonu 5C. Viz. Kauza FBI vs. Apple o které jsme Vás informovali již dříve. Neznám firmu, která by dbala na bezpečí uživatelů více, než právě Apple. Proto s největší oblibou využívám právě iMessage, či klasických SMS zpráv, která mám díky synchronizaci pomocí iCloudu zároveň v Macu i iPhonu.

Nejsnadněji prolomitelný mi přijde Facebook Messenger, na kterém sdílet citlivá data nedoporučuji.

Zdroj: TechCrunch


Široký sortiment tvrzených skel, ochranných fólií a krytů s tvrzenými skly za ty nejlepší ceny. Všechny produkty jsou skladem a připravené k expedici do 24 hodin od objednání! Na své si také přijdete, pokud sháníte originální lightning kabel, nabíjecí adaptér, či originální sluchátka EarPods. Díky partnerskému eshopu, který nabízí obaly na iPhone s vlastním motivem a mnohem více, ideálně skombinujete vše, co potřebujete Váš jablečný miláček k bezpečnému užívání.