Pokud obdržíte tuto zprávu přes WhatsApp, rozhodně ji ignorujte!

Aplikaci WhatsApp zná skoro každý uživatel chytrého telefonu. Jedná se o mobilní aplikaci, díky které budete moci chatovat zadarmo se svými přáteli. Stačí Vám k tomu pouze internetové připojení. Jednou z oblíbených funkcí WhatsAppu je možnost změny pozadí chatovacího okna.

Nyní Vám ovšem může přijít zpráva o možnosti barevné změny celé aplikace! No a kdo by nechtěl malinko oživit zaběhnutý stereotyp? Ve zprávě s možností barevné změny celé aplikace je přilozený link, pomocí kterého můžete barevné proměny dosáhnout!

Vše v první chvíli nenasvědčuje dojmu, že by se mohlo jednat o podvod. Aplikace měla dokonce hodnocení 4 hvězdiček z maximálně dosažených pěti, což je při 55 hodnotících uživatelých vcelku nevídaný úspěch. Jenže po otevření odkazu Vás požádájí o sdílení této zprávy s 12 přáteli. (1 varování)

Po ověření, že došlo opravdu ke sdílení s 12 přáteli budete informování, že změna barveného prostředí je možná pouze pomocí stolního počítače a internetového obchodu Google Chrome, kde musíte stáhnout aplikaci pojmenovanou BlackWhats. (2 varování)

Nicméně po instalaci se žádná barevná proměna nekoná (nečekaně), akorát rozšíříte tento malware mezi dalších 12 lidí, kteří mohou být potencionálními rozsévači tohoto malwaru.

Aktualizace: Naštěstí společnost Google celou záležitost s BlackWhats prošetřila a stáhla aplikaci ze svého obchodu.

wKP9hF8l

Zdroj: Indy100.com

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Široký sortiment tvrzených skel, ochranných fólií a krytů s tvrzenými skly za ty nejlepší ceny. Všechny produkty jsou skladem a připravené k expedici do 24 hodin od objednání! Na své si také přijdete, pokud sháníte originální lightning kabel, nabíjecí adaptér, či originální sluchátka EarPods. Díky partnerskému eshopu, který nabízí obaly na iPhone s vlastním motivem a mnohem více, ideálně zkombinujete vše, co potřebujete Váš jablečný miláček k bezpečnému užívání.