Podívejte se, jak moc se iPhone uvnitř změnil za deset let.

Zahraniční portál Bloomberg, který spolupracuje s týmem odborníků co se týká detailních průzkumů vnitřností veškeré elektroniky, získal zajímavé snímky ve vysokém rozlišení, které prezentují rozdíl, jak moc se změnil první iPhone 2G z roku 2007 v porovnání s letošní vlajkovou lodí iPhone 8 Plus. Technologie míří kupředu a na níže přiloženém obrázku je jasně vidět, jakým způsobem jsou dva produkty rozdílné. Čtěte dál..

Na snímku si můžete prohlédnout (stále nedostupný) iPhone X vedle stařičkého modelu iPhone 2G.

Původní iPhone (vlevo) je vybaven objemným, žlutým lithium-iontovým akumulátorem s kapacitou 1400 mAh, přičemž Apple uvedl, že dokáže sedm hodin přehrávat videa, šest hodin surfovat na webu a 24 hodin přehrávat muziku, ve výsledku se však doba používání určitě výrazně liší. V levém horním rohu je umístěna 2-megapixelová zadní kamera, která postrádá LED blesk, přičemž je většina snímků jednoznačně rozmazaná.

Co se týká samotné kapacity, tento model byl nabízen ve 4GB, 8Gb či 16GB provedení, přičemž byl poháněn procesorem ARM11 s jedním jádrem, který byl taktován na frekvenci 412 mAh ve spojení s 128 MB RAM a grafickým procesorem PowerVR MBX Lite. Původní iPhone podporuje sítě EDGE, často označované jako 2G, přičemž výhradním poskytovatelem dat byl americký AT&T. Pro srovnání iPhone 8 má vysokou a tenkou baterii o objemu 1812 mAh, 12-megapixelovou zadní kameru, 256 GB paměťové úložiště, 2 GB paměti RAM, šestijádrový čip A11 Fusion, Bluetooth 5.0, 802.11a / c Wi -Fi a LTE Advanced a tak dále.

 

Logic board remains.
Základní deska prvního modelu iPhone 2G (2007)
Drumroll please—it's chip time! Special thanks to the folks at TechInsights for helping scope out this silicon:
Základní deska posledního modelu iPhone 8 (2017)

We make a grab for the battery's stretch-release adhesive strips, and find there are two more of these guys than we're used to.

Slide a spudger beneath the logic board on the side opposite the battery connector and pry up slightly. Don't lift up too far, because there are still four attached connectors on the bottom of the logic board.

 

Zdroj: MacRumors.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz