Pět funkcí systému iOS 13 se kterými bude práce na iPhonu jednodušší.

Každý rok Apple vydává velkou aktualizaci operačního systému iOS, plnou nových funkcí. Upřímné překvapení se stalo starou dobrou tradicí, bez které nemůže žádné vydání vůbec existovat – konkurence tlačí ze všech stran a tak se musí kalifornský gigant v inovacích opravdu snažit. Jedná se konkrétně o nejnovější iOS 13, který je možné vyzkoušet již nyní v testovací verzi. Pokud však chcete stabilní systém, pak doporučujeme vyčkat do příchodu finálního sestavení. V tomto článku se společně podíváme na pět funkcí, se kterými bude práce na iPhonu jednodušší. Čtěte dál…

Výsledek obrázku pro ios 13

Heslo pro mobilní přístupový bod

Pravděpodobně jste již někdy sdíleli internetové připojení z vašeho iPhone. Tato funkce je velmi výhodná avšak v případě, že nemusíte hlasitě diktovat přístupové heslo uživateli, který se chce k internetu připojit. Díky nové funkci iOS 13 můžete sdílet připojení bez diktování hesla. Přístupové údaje lze poslat uživateli, který je přidán do seznamu přátel ve vašem zařízení, kdy dojde k automatickému připojení k síti. Nemusíte tak neustále dokola ručně zadávat heslo. To platí i v případě, že chcete sdílet internet na váš iPad.

Zadejte text „swajpem“ na klávesnici

Společnost Apple se rozhodla nabídnout svým uživatelům pohodlnější způsob zadávání textu, přičemž jsme se dočkali novinky QuickPath Typing. Právě tento nástroj umožní psát na nativní klávesnici tahem od jednoho písmene ke druhému – bohužel prozatím není k dispozici česká podpora. Jak je to možné? K vyhodnocení slova používá nejen strojové učení, ale především prediktivní klávesnici, která v případě českého jazyka několik let chybí. Stejné funkce můžete využívat u konkurenčního Androida již dlouhá léta.

Připojení ovladače z Xbox nebo PS4

Není jasné, jak se Applu podařilo vyjednávat se společnostmi Sony a Microsoft spolupráci, ale nejnovější iOS 13 vám umožňuje přímé připojení ovladačů z Xbox One a Play Station 4 k iPhonu a díky nim můžete hrát hry z App Store, streamovat služby jako Steam Link a samozřejmě Apple Arcade. Jednoduše aktivujte režim párování na ovladači, zapněte Bluetooth na vašem iPhone a poté je připojte k sobě. Tohle bude stát za to!

Optimalizované nabíjení

Nabíjení a výdrž baterie. To je nejdůležitější část pro většinu z nás. Součástí nového systému iOS 13 je funkce, která zamezí degradaci baterie a celkově udrží její maximální kondici. To znamená, že se systém dokáže naučit vaše zvyky při nabíjení a přizpůsobí tomu svůj proces. Pokud si tento nástroj aktivujete, operační systém bude nejprve pozorovat, jak dlouho svůj iPhone dobíjíte. Za pomoci strojového učení pak přizpůsobí dobíjecí proces tak, aby odpovídal vašim návykům.

Jednodušší úprava fotografií

Nejnovější operační systém iOS 13 se konečně dočkal jednodušších úprav fotografií. Pokud budete chtít upravit některý z pořízených snímků, pak bude nastavení intenzity filtru a dalších nástrojů o mnohem jednodušší. Podobně jsou na tom i úpravy videí, Apple navíc konečně umožňuje oříznout video přímo v aplikaci. Co se týká současných základních editorů, ty pak budou postrádat svůj smysl a z obchodu App Store brzy zmizí.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz