Ovlivní obchodní válka mezi USA a Čínou zvýšení cen Apple produktů?

Již několikrát jsme vás prostřednictvím článků informovali o tom, že v současném okamžiku probíhají mezi Spojenými Státy a Čínou nejrůznější obchodní komplikace, které mimochodem postihly nadnárodní telekomunikační společnost Huawei. Podle zjištěných informací se však tato situace nijak nedotkne kalifornského giganta. Což potvrdil sám Tim Cook v rozhovoru pro komerční síť CBS před několika dny.

Generální ředitel Tim Cook tvrdí, že si nedokáže představit situaci, při které by čínská vláda mohla zakázat veškeré aktivity, jelikož jsou propojeni mnoha vazbami a výrazně ovlivňují místní ekonomiku. Ale i přesto existuje určitá možnost neustálého snižování prodejů, kterému pomáhá nestabilní nadnárodní trh – nicméně na tuto situaci je vedení společnosti Apple připraveno. Jakým způsobem povede Tim Cook jablečnou společnost, aby udržel prodej na stejné úrovni? V první řadě vysvětluje, že Apple je mimo postavení obchodních sporů Číny a Spojených států, z toho důvodu se nemusí do budoucna zákazníci ve východní Asii obávat nemožnosti zakoupení některých z produktů, nevylučuje však možnost zvýšení cen zboží kvůli vyššímu dovoznímu poplatku. Lidé si myslí, že jsou iPhony vyráběny v Číně.

Ve skutečnosti se tam pouze shromažďují a kompletují, nicméně komponenty se vyrábí po celém světě. Pokud tedy budou zavedeny nové zákony usměrňující výrobu, zasáhnou všechny země v řetězci. Aby se zabránilo zvýšení ceny, bude muset Apple pravděpodobně přesunout výrobu určitých mimo ČLR, v rámci čehož plánuje spolupráci s partnerem Pegatron a výrobě komponentů v továrnách v Indonesii. Hodně se mluví také o výrobě ve Vietnamu. Tato země sousedící s Čínou aktuálně nejvíce profituje z americko-čínské obchodní války.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz