Optická herní myš HyperX Pulsefire FPS, která padne do ruky.

Přestože nejsou počítače Mac určeny primárně pro herní odvětví, lepší sestavy s vlastním grafickým čipem dokáží spustit i novější tituly. Pokud tedy vlastníte některý ze stolních počítačů, ať už se jedná o iMac či Mac mini, jako správnému jablíčkáři by tento kousek profesionální FPS myši HyperX Pulsefire s dokonalou přesností rozhodně neměl chybět. Samozřejmě se bude hodit i uživatelům vlastnící jiný počítač s platformou Windows. V tomto článku se podíváme na všechny její vlastnosti.

HyperX Pulsefire

Americká společnost Kingston není v tomto směru žádným nováčkem, jelikož pravideně vydává nové produkty pro herní nadšence, ať už se jedná o náhlavní soupravy, klávesnice, myši a další doplňky. Co se týká zpracování takových produktů, vždy je to na úrovni. Výrobce si dává záležet i na samotném balení produktu. Příkladem toho je právě balení testované myši HyperX Pulsefire FPS, přičemž se velmi povedlo a je rozhodně zajímavější, než nabízí většina myší v této cenové kategorii.

Svým balením může některým připomínat poslední modely od RAZERu, přičemž nabízí i podobnou ergonomii. Mimochodem jedná se o první optickou myš v rodině Hyper X, která je opatřena standardní výbavou, jakou by měla každá dobrá herní myš obsahovat. Perfektně padne do ruky! Zaručeně s ní bude spokojený každý profesionální hráč. Pokud se zaměříme na samotnou herní myš, výrobce použil kvalitní plast, přičemž po stranách je dobře vypadající guma, která byla použita i na rolovací kolečko. Celkové rozměry myši jsou 128 x 42x 71mm a váží 95 gramů samotná a 120g s kabelem.

Herní myš má celkem 6 fyzických tlačítek, dvě hlavní, kolečko, profilové tlačítko a dvě boční tlačítka, přičemž hlavní tlačítka jsou vybavena spínačem Omron, u kterého výrobce garantuje minimálně 20 milionů kliků. Nejvíce mě zaujalo řešení kabelu. Jedná se totiž o 1,8 metrů dlouhý, kvalitně opletený kabel, který je zakončen klasickým USB konektorem. Pulsefire nabízí jednoduché, červené podsvícení a velké teflony na spodní části. K myši rozhodně doporučujeme pořídit kvalitní podložku, nejlépe FURY S.

Hrajete na svém Macu nějaké herní tituly?

Co se týká popularity produktové řady HYPER X, na trhu s periferiemi se Kingstonu celkem daří a většina majitelů je nadmíru spokojena. Jaký máme názor na myš v redakci? Rozhodně se jedná o skvělou myš za dostupnou cenu, která splní vaše očekávání. K dispozici není žádný dodatkový software, takže není třeba cokoliv nastavovat – což znamená nemožnost programovat tlačítka. Ergonomicky je herní myš naprosto dokonalá, možná menším nedostatkem může být její hmotnost, což může být pro některé hráče nezvyklé. Dvojice hlavních tlačítek je poměrně hlučná, za to odezva je špičková, takže po funkční stránce není myši co vytknout.

Pokud se zaměříme na podsvícení, musíte se spokojit s jednou barvou, přičemž výrobce podsvítil kolečko a logo vzadu. Nad kolečkem pak najdeme tlačítko s modrým podsvícením, které mění rozlišení senzoru – červené řešení by bylo určitě vhodnější. Po několika hodinovém hraní musím rozhodně pochválit senzor, který je perfektně přesný a odezva je okamžitá. Pokud tedy hledáte dobře vypadající, kvalitní a cenově dostupnou myš, pak se jedná o skvělou volbu.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz