Od smrti Steva Jobse uplynulo sedm let. Jaká je budoucnost Applu?

Dnes je to přesně sedm let od okamžiku, kdy opustil svět jeden z největších inovátorů a osobností počítačového průmyslu, Steven Paul Jobs. Za svůj život dokázal opravdu mnohé a právě jemu vděčíme za zrození parádních Apple produktů, které dnes můžeme používat. Mimochodem, firmu Apple založil společně se svým kamarádem Stevem Wozniakem již v roce 1976. Jobs jí pojmenoval po svém nejoblíbenějším ovoci a za dlouhá léta se změnilo mnohé, ať už v pracovním, tak soukromém životě.

Právě tato osoba byla inspirací pro začínající podnikatele, či počítačové inovátory z celého světa. Někteří se ho dokonce snažili napodobit, příkladem je Čínský podnikatel, který kopíruje výstup CEO Steva Jobse na svých prezentacích. Zřejmě nejhorším obdobím byl pro Jobse rok 1985, kdy  byl ze společnosti Applu vyhozen a založil firmu NeXT Inc. Do vedení technologické firmy se vrací až v roce 1997 a mezi zaměstnanci byl méně oblíbený kvůli jeho stylu jednání s podřízenými. Někteří o něm říkají, že je terorizoval a dokázal je vyhodit i za drobnosti.

Věděli jste, proč vizionář Steve Jobs nosil každý den stejné oblečení?

V roce 2004 mu byla diagnostikována vzácná forma rakoviny slinivky, přičemž v dubnu roku 2009 podstoupil transplantaci jater. Jobsovo zdraví se nadále zhoršovalo a 25. srpna 2011 odstoupil z funkce CEO Applu. O dva měsíce později umírá v Palo Altu na zástavu dechu a svět tak ztrácí významného člověka, kterému za jeho práci z celého srdce děkujeme! Dokázal vybudovat společnost, o které se bude ještě dlouho hovořit.

Jaká je situace společnosti Apple na trhu za posledních sedm let? V podstatě se daří i nadále udržet krok s konkurencí a každým rokem se setkáváme s inovativními produkty, po kterých touží celý svět. Hodnota společnosti i nadále roste a věříme, že ještě dlouho bude jedničkou v prodeji chytrých produktů.

Výsledek obrázku pro steve jobs


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz