Nový iPhone SE 2 již v květnu? Máme další informace.

Podle japonského webu Mac Otakara, který se zúčastnil veletrhu Global Sources Mobile Electronics v Hongkongu se chystá společnost Apple představit svůj aktualizovaný model iPhone SE 2 již na konferenci v květnu. Informace ze zahraničí tvrdí, že si model druhé generace zachová stejnou fyzickou velikost jako současný iPhone SE a očekává se, že zůstane dotykový senzor Touch ID, což naznačuje, že zařízení bude i mít nadále čtyřpalcový displej vložený mezi horními a dolními rámečky, kde najdeme Home Button, fotoaparát a sluchátko. 

Stejně jako iPhone 7 a iPhone 7 Plus, bude nový iPhone SE pravděpodobně poháněn čipem Apple A10 Fusion poslední generace, což je až o 40 procent rychlejší technologie, než procesor A9 v současném iPhone SE. Čip pravděpodobně umožní podporu formátu HEIF a standardu komprese videa HEVC. Mac Otakara také v minulosti tvrdil, že nový iPhone SE může mít skleněná záda s možností bezdrátového nabíjení, jako iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X, ale momentálně neexistuje žádný důkaz, který by tuto technologii  a spekulaci podpořil.

Nedávno jsme vás také informovali o tom, že si společnost Apple údajně nechala patentovat iPhone SE 2. Stále visí otazník nad tím, zda bude odebrán sluchátkový konektor, přičemž analytici tvrdí, že půjde ve stopách iPhone 7 a 3,5 mm konektor nenabídne. Naopak jakmile Apple přestane v září prodávat iPhone 6s na svých stránkách, kalifornský gigant již nebude neprodávat žádný iPhone s konektorem pro sluchátka.

iPhone SE 2

Mimochodem současný iPhone SE vypadá podobně jako iPhone 5s, včetně menšího čtyř-palcového displeje, který preferuje určitá skupina zákazníků. Zařízení je napájeno čipem Apple A9, jako jsou iPhone 6s a iPhone 6s Plus, a má 2 GB paměti RAM, 12 megapixelovou zadní kameru, 3,5 mm konektor pro sluchátka a dotykové ID. Společnost Apple již od svého uvedení na trh v březnu 2016 nepředstavila žádnou aktualizaci, ale v březnu 2017 zdvojnásobila své dostupné kapacity na 64 GB a 128 GB. V září minulého roku také snížila výchozí cenu zařízení na 349 dolarů.

iPhone SE 2


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz