Nový iMac na letošním WWDC 2020.

Na WWDC bude představen nový iMac s obrazovkou „face to face“, rámečky kolem obrazovky budou dvakrát tenčí než aktuální iMac. Z tohoto důvodu se pracovní prostor obrazovky významně zvětší, aniž by se zvětšila velikost zařízení. Velikost podél úhlopříčky se zvýší v „malých“ iMacech z 55,5 cm na 21,5 palce (58,4 cm). Bude existovat „velký“ iMac (jehož úhlopříčka je v současné době 27 palců nebo 68,6 cm), a pokud ano, jaká bude jeho úhlopříčka?

V březnu nebylo hlášeno nic o transformaci „velkého“ iMacu a predikce Sonnyho Dicksona o zvětšení obrazovek nového iMacu neodhalila žádné podrobnosti. Nejpravděpodobněji 29 nebo 30 palců (74 nebo 76,2 cm).

Funkce IMac 2020

Podle informací se na stejné tiskové konferenci, která otevře WWDC, Apple představí nadcházející přechod Maců na procesory ARM s vlastním designem. Pokud se tak nestane, cena akcií společnosti Apple a její tržní kapitalizace budou reagovat velmi negativně a Apple má co ztratit – na konci včerejšího obchodování na NASDAQ to stálo 1,49 bilionu dolarů.

Aby ARM-Mac obsadily police obchodů, je třeba udělat mnoho – nejen pro Apple, ale také pro nezávislé vývojáře. Uvnitř nového iMacu budou procesory od společnosti Intel, pravděpodobně Comet Lake Class S, vydané v dubnu tohoto roku. 10jádrová verze by byla v novém a neobvyklém případě nového iMacu velmi pěkná. Nový iMac bude mít Apple T2, bezpečnostní čip a mnoho dalšího.

Tento čip nebyl donedávna v „neprofesionálních“ modelech iMac kvůli tomu, že používali „pevné disky“ ke snížení ceny, kterou T2 nějak nepřičítá. V novém iMacu budou pevné disky i Fusion Drive minulostí. Velikost flash paměti v základních konfiguracích bude snížena, aby se minimalizovaly jejich ceny. Možná dokonce až 256 gigabajtů. V novém iMacu bude i trochu AMD – AMD Navi a to v grafickém procesoru.

 

Přečtěte si také:  Grafický čip v novém Macu rozdrtí konkurenční NVIDIu a AMD.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz