Nové podrobnosti o režimu spánku letošních hodinek Apple Watch.

Během příštího týdne představí společnost Apple další generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Jedná se již o pátý model, který se bude soustředit především na zdraví a funkce sledování kvality spánku uživatele. Tyto informace potvrdil na Twitteru vývojář Guillerme Rambo, známý pro své znalosti dosud neuvedených inovací kalifornského Applu. Budou hodinky vůbec stát za to? Čtěte dál…

Aby se zajistilo, že hodinky měří kvalitu spánku po celou noc, rozhodl se Apple do hodinek integrovat speciální, oznamovací funkci, která vás upozorní na nutnost dát je na nabíječku ještě před spaním. Pokud nemáte čas na nabití hlavních Apple Watch, můžete vždy použít náhradní. Podle zdrojů bude inovace ve výchozím nastavení zahrnovat synchronizaci několika doplňků patřících jedné osobě. Koneckonců, kdo má doma dvoje hodinky?

Výsledek obrázku pro sleep mode apple watch

Veškerá data, která Apple Watch obdrží přes noc, půjdou do aplikace Zdraví, kde pak vytvoří jakýsi výrok o kvalitě spánku uživatele po dobu jednoho týdne a měsíce. Na základě těchto informací budou hodinky moci doporučit, jak změnit svůj životní styl. Například jděte do postele brzy nebo změňte čas určený na odpočinek v jednom nebo druhém směru.

Jak jsme očekávali, funkce sledování spánku bude implementována softwarově a nebude vyžadovat u hodinek další komponenty navíc. Důvodem je především skutečnost, že Apple Watch již má ve svých aktuálně nabízených modelech akcelerometr a gyroskop, který může sledovat pohyby uživatele přes noc. K dispozici by teoreticky tato funkce mohla být na všech modelech, počínaje první generací, avšak obáváme se, že kvůli zvýšení prodejů nové generace nabídne režim spánku pouze letošní generace.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz