Nové iPhony produkují větší množství záření, než konkurenční telefony.

Již několik let se na internetu objevují varovné zprávy, že všechny prodávané mobily a smartphony vyzařují určité látky, které mohou mít vliv na lidský organismus, přičemž takové produkty musí být kontrolovány a musí splňovat určité normy stanovené zákonem. Nicméně některé září i několikanásobně více než jiné a patří mezi ně především poslední modely iPhonů od společnosti Apple. 

Pokud jste si prostudovali manuál k vašemu telefonu, možná jste objevily nespecifikovaný termín SAR, což je fyzikální veličina SAR (Specific Absorption Rate, v překladu specifická míra absorpce) danou výrobci mobilních zařízení vyjadřující množství energie absorbované živou tkání, která je vystavena elektromagnetickému poli a ve velkém množství může způsobit zdravotní problémy. Jednotkou je W/kg. Zahraniční portál PhoneArena zveřejnil seznam telefonů z roku 2018 s jejich hodnotou SAR.

V žebříčku se na prvním místě (hodnoceno sestupně) umístil iPhone XS Max, který vyzařuje 1,00 W/kg, přičemž následuje iPhone XS, iPhone XR a Samsung Galaxy Note 9. Nejlépe hodnoceným zařízením byl Sony Xperia XZ3 s hodnotou 0,44 W/kg a Xiaomi Pocophone F1 s výsledkem 0,75 W/kg při působení na tělo.

Výsledek obrázku pro SAR phone

Zdroj: PhoneArena


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz