Několik věcí, které majitelé iPhonů nedělají, ale rozhodně by měli.


Zahraniční portál BGR zveřejnil zajímavý článek, který shrnuje několik věcí, které majitelé iPhonů nedělají, ale rozhodně by měli začít. Přestože o základních pravidlech vědí, podle nejnovějších průzkumů je většina nedodržuje. Mezi základní faktory patří například zbytečně aktivní polohové služby, které mají velký dopad na životnost baterie, nebo nezabezpečené zařízení, přestože Apple nabízí několik možností. Čtěte dál..

Polohové služby (GPS)

Velká většina stažených aplikací z App Store využívá polohové služby, aniž by to bylo potřebné. V případě, že chcete protřídit aplikace, které využívají GPS pozici, pak navštivte Nastavení – Soukromí – Polohové služby. Následně se objeví seznam nainstalovaných aplikací, u kterých je možnost přepnout status do režimu Nikdy. U jiných aplikací můžete nastavit využití pouze během používání.

Aktualizace na pozadí

V případě, že šetříte každé procento baterie, pak vás bude zajímat tento odstavec. Právě aktualizace na pozadí dokáže spořádat velké procento vaši baterie, aniž byste o tom věděli. Navštivte Nastavení – Obecné – Aktualizace aplikací na pozadí. Nyní se objeví kompletní seznam všech aplikací, které máte nainstalované. U každé aplikace máte možnost ručního nastavení, můžete tedy aktualizaci vypnout, případně později zapnout.

Automatický jas

Zaručeně velká většina uživatelů má na svém iPhonu nastavený automatický jas, což výrazně ovlivní výdrž baterie. V případě že chcete problémy vyřešit, navštivte Nastavení – Zobrazení a jas a vypněte funkci Automatický jas. Přestože Apple tuto funkci v poslední verzi iOS 10 vylepšil, stále raději doporučujeme ruční nastavení.

Mazání aplikací

V případě, že máte ve vašem telefonu mnoho nepoužívaných aplikací, rozhodně je doporučujeme smazat. V první řadě se uvolní místo na vašem úložišti a telefon nebude muset neustále držet v paměti informace, které nepotřebujete. Velká porce aplikací můžete také částečně zpomalit vaše zařízení.

Restart

Velkým pomocníkem v případě problémů s iPhonem je restart. Pomocí restartu můžete vyřešit mnoho nepříjemných situací, ať už se telefon chová jakkoliv. Doporučujeme provádět restart pravidelně, jelikož se uvolní operační paměť a telefon nebude zahlcen.

Zdroj: bgr.com

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz