Nejnovější verze iOS 13.3.1 Beta obsahuje přepínač pro deaktivaci čipu U1.

Druhá beta verze systému iOS 13.3.1, která byla vydána začátkem tohoto měsíce, obsahuje přepínač pro deaktivaci čipu Ultra Wideband v zařízení. Tuto zajímavou zprávu sdílel na Twitteru Brandon Butch, přičemž přepínač lze objevit po otevření nastavení – Soukromí – Lokalizační služby. Následně je třeba vybrat Systémové služby a nabídka nově disponuje přepínačem s možností vypnout lokaci pro bezdrátové sítě.

Deaktivace této funkce varuje, že to ovlivní výkon Bluetooth, Wi-Fi a ultra širokopásmové připojení. Apple přidal tento přepínač v beta verzi poté, co bylo zjištěno, že iPhone 11 , 11 Pro a 11 Pro Max nadále sledují polohu uživatele, i když jsou přepínače polohových služeb zakázány. Apple uvedl, že toto rozhodnutí bylo očekávané kvůli chování čipu Ultra Wideband a že iPhone používá data o poloze kvůli mezinárodním regulačním požadavkům, které na určitých místech pověřují čip U1.

Ultra širokopásmová technologie je průmyslová standardní technologie a podléhá mezinárodním regulačním požadavkům, které vyžadují, aby byla v určitých místech vypnuta. Systém iOS používá služby určování polohy k určení, zda se ‌‌iPhone‌‌ nachází v těchto zakázaných místech, aby zakázal ultra širokopásmové připojení a dodržoval předpisy. Správa dodržování ultra širokopásmového připojení a její použití lokalizačních údajů se provádí výhradně na zařízení a Apple neshromažďuje údaje o poloze uživatele.

Apple v té době slíbil přidat přepínač, který umožní zákazníkům zcela zakázat používání čipu U1 k takovým účelům a tento přepínač bude k dispozici všem po vydání finální verze systému iOS 13.3.1.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz