Nejlepší iOS 12 zkratky pro váš iPhone a iPad. Věděli jste o nich?

Příchod aplikace Shortcuts v operačním systému iOS 12 otevřel majitelům iPhonů a iPadů nové možnosti. Nicméně nabízí stejné využití, jako dříve populární WorkFlow a nyní vám přinášíme několik užitečných zkratek, které byste měli rozhodně využít. Všechny jsme otestovali a tak se nemusíte bát, že nebudou fungovat, nebo nějakým způsobem poškodí vaše zařízení. Pojďme se na to společně podívat. Čtěte dál…

Výsledek obrázku pro ios shortcuts

UpdateKit: Než začnete používat aplikaci a další zkratky od vývojářů, pak rozhodně doporučujeme nainstalovat UpdateKit, prostřednictvím které dochází k aktualizaci jednotlivých nástrojů. Pokud tedy vývojáři uvolní nějaký update, pak se vám nabídne možnost stažení, případně se automaticky nainstaluje.

Úplné vypnutí Wi-Fi a Bluetooth: Jak víte, od příchodu iOS 11 již není možné zcela vypnout Wi-Fi a Bluetooth z Control Center na vašem iPhonu nebo iPadu. Ikona se změní na bílou a je stále aktivní, jelikož se po následujících 24 hodinách obnoví. Pokud třeba Bluetooth nepoužíváte tak často a pokaždé ho nechcete ručně deaktivovat v nastavení, dovolte nám představit tyto  2 zkratky. Tyto nástroje vám umožní povolit, nebo zakázat bezdrátová připojení pouhým poklepáním. Alternativou jailbreaku je nástroj RealCC.

Výsledek obrázku pro Ultra Saver Mode iOS shortcuts

Ultra Saver Mode: Všichni jsme se někdy do této nepříjemné situace dostali. Vybitá baterie, případně zbývá několik posledních procent a vy se snažíte deaktivovat všechno, co by pomohlo. Využít můžete úsporného režimu, nicméně Ultra Saver Mode dokáže ještě o mnohem více, než jenom zakázat Wi-Fi, Bluetooth a 4G sítě.

Water Eject! A voda je pryč!: Přestože jsou modely iPhone 7 a novější certifikovány voděodolností, nejlepší způsob, jak odstranit vodu z reproduktorů je použít tento skvělý nástroj, který přehrává speciální zvuky a tím dokáže zlikvidovat zbylou kapalinu. Mimochodem, můžete ho použít také na iPadech a případně Apple Watch.

Přečtěte si také:  Apple vydal rozhodnutí. iPhone si můžete pořídit jen v omezeném množství.

Výsledek obrázku pro Ultimate Downloader iOS shortcuts

Ultimate Downloader: Pokud si chcete stáhnout do vašeho iOS zařízení jakýkoliv typ médií, pak existuje mnoho zkratek, které dokáží stáhnout požadovaný obsah, nicméně nejúspěšnější je právě Ultimate Downloader, který obsahuje všechny funkce v jednom. Podporuje: YouTube (video / audio) SoundCloud (Audio) Facebook (video / audio) Twitter (Video / Foto) InstaSave (Video / Profilová fotka). Můžete tak snadno stáhnout všechny typy obsahu, ať už se jedná o vaše oblíbená videa, vaše oblíbené skladby a dokonce i fotografie profilu Instagramu.

Výsledek obrázku pro MyWiFis iOS shortcuts

MyWiFis: Pomocí této zkratky můžete provádět různé užitečné akce se sítěmi Wi-Fi: Zálohujte sítě Wi-Fi. Podívejte se, které Wi-Fi jste zálohovali. Sdílejte uložený Wi-Fi QR kód nebo jméno a heslo. Vytvořte si PDF se všemi detaily o Wi-Fi s jeho QR kódem. Vytiskněte PDF se všemi detaily o Wi-Fi. Je to alternativa k aplikaci Wi-Fi Password List, která je k dispozici v obchodě Cydia, pokud máte Jailbreak.

Notifications: Pomocí této zkratky si můžete nastavit upozornění na to, že například váš iPhone dosáhl při dobíjení kapacity 50%. Pokud tedy zrovna máte půjčenou nabíječku od souseda a rychle ji potřebuje vrátit, pak se jedná o skvělý nástroj, který může pomoci. Funkcí je však o mnohem více a rozhodně doporučujeme vyzkoušet.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz