Návod: Jak zvýšit životnost baterie Vašeho MacBooku na macOS High Sierra

Jeden z problémů, který někteří uživatelé Macu řeší po aktualizaci na MacOS High Sierra, je, že baterie se velmi rychle vybíjí. Zatímco to je alarmující, není to nutně kvůli chybám nebo jinému problému softwaru. Existuje mnoho dalších důvodů, jako je například aplikace CPU hogging nebo funkce s vysokou spotřebou baterie. Abychom vám pomohli vyřešit tento problém, uvedli jsme několik tipů a oprav, které by mohly zlepšit životnost baterií MacBooku na platformě MacOS High Sierra.

Identifikujte aplikace s vysokou spotřebou baterie:

První věc, kterou musíte udělat, je určit aplikace, které mají vysokou spotřebu energie. Tyto informace můžete snadno najít pomocí nástroje Sledování aktivity.

1. Stisknutím klávesy Cmd + mezerník otevřete vyhledávání bodů

2. Vyhledejte Monitor aktivity a otevřete jej

3. Klikněte na kartu energie

4. Zde můžete zobrazit spotřebu energie v každé aplikaci. Pokud je aplikace s vysokou spotřebou energie, měli byste ji buď odinstalovat, pokud ji nepotřebujete, nebo ji vynecháte (Cmd + Q), když ji nepoužíváte

Ukončete procesy, které zatěžují CPU:

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou baterie rychle vybíjeny, jsou procesy, které mají vysoké využití procesoru. Proces s vysokým využitím procesoru má velký vliv na baterii. Procesy sledování CPU můžete identifikovat ze služby Activity Monitor.

1. Stisknutím klávesy Cmd + mezerník otevřete vyhledávání bodů

2. Vyhledejte Monitor aktivity a otevřete jej

3. Klikněte na záložku CPU

4. Zde můžete zobrazit seznam všech procesů, které jsou aktivní. Klepnutím na kartu % CPU můžete procesy třídit podle využití procesoru

5. Zkontrolujte procesy s vysokým využitím procesoru a zakažte je. Například pokud používáte prohlížeč Google Chrome, který běží na více než 50% využití CPU, což se děje velmi často, měli byste tento proces ukončit a znovu spustit prohlížeč Google Chrome. Chcete-li proces ukončit, klikněte na něj dvakrát a vyberte možnost Konec

Vypněte automatické aktualizace:

Ve službě macOS je funkce, která automaticky kontroluje nové aktualizace aplikací na pozadí a stáhne je, pokud jsou k dispozici. Je to velmi užitečné, abyste aktualizovali všechny vaše aplikace, ale také spotřebuje velké množství baterii, protože musí pravidelně kontrolovat nové aktualizace a stahovat je. Pokud máte obavy o životnost baterie vašeho MacBooku, radši vypněte automatické aktualizace.

1. Otevřete nabídku Apple a klikněte na Systémové předvolby

2. Klikněte na App Store

3. Kliknutím na ikonu zámku v levém dolním rohu povolíte provedení změn, zadejte uživatelské jméno a heslo vašeho počítače Mac

4. Zrušte zaškrtnutí políček vedle možnosti Automaticky zkontrolovat aktualizace a Automaticky stahovat aplikace zakoupené na jiných počítačích Mac.

Použijte Safari místo jiných prohlížečů:

Je to obtížný krok k přechodu na jiný prohlížeč, zvláště když používáte určitý prohlížeč dlouhou dobu. Chcete-li zlepšit životnost baterie MacBooku, doporučuji vám začít používat Safari, jelikož Safari je narozdíl od jiných prohlížečů optimalizován přímo od Applu. 

Safari je velmi bezpečný a výkonný webový prohlížeč, který nevyužívá tolik baterie, jako webové prohlížeče třetích stran, jako jsou Google Chrome a Firefox. V minulosti jsem používal prohlížeč Google Chrome a vždy jsem měl vysoké využití CPU, zvláště když bylo otevřeno mnoho karet. Ale od té doby, co jsem přešel na Safari, jsem zaznamenal značné zlepšení v životnosti baterie.

Zakažte polohové služby:

Polohové služby je funkce, která má vysokou spotřebu energie, zvláště když je neustále používána na pozadí pro sledování polohy. Chcete-li šetřit baterii, měli byste ji povolit pro konkrétní aplikace nebo je úplně vypnout.

1. Z nabídky Apple otevřete Předvolby systému

2. Klikněte na Zabezpečení a soukromí

3. Kliknutím na ikonu zámku v levém dolním rohu povolíte změny

4. Zadejte své uživatelské jméno a heslo pro Mac

5. Přepněte na kartu Ochrana osobních údajů

6. Klepněte na Služby určování polohy

7. Odznačte políčko vedle položky Povolit služby určování polohy

8. Klepnutím na možnost Vypnout potvrďte

9. Opět klikněte na ikonu zámku v levém dolním rohu, abyste předešli dalším změnám

Používejte funkci úspora baterie:

  1. Otevřete nabídku Apple a zvolte Systémové předvolby
2. Klikněte na úsporu energie
3. Přepněte na kartu baterie
4. Najdete zde několik nastavení, která vám umožní zlepšit výkon vašeho počítače Mac. Můžete například šetřit baterii tím, že zkrátíte dobu potřebnou k automatickému vypnutí displeje.