Návod: Proč iPhone fotí v poměru 4:3. Jak snadno udělat fotografii 16:9?

Již několikrát se na internetu řešila otázka, proč vlastně iPhone dokáže ve výchozím režimu pořídit fotografie v poměru 4:3 a proč se nenabízí možnost vybrat si klasický režim 16:9. V případě, že vlastníte novější model jablečného telefonu, pak jste jistě zaregistrovali to, že po vytvoření snímku se po stranách objeví černé okraje. Telefony totiž disponují jiným poměrem zobrazení displeje v porovnání s vyfoceným snímkem. Mimochodem, poměr 4:3 je jeden z nejvíce používaných formátů a zachytí daleko více pixelů. Pojďme se společně podívat na to, jakým způsobem lze docílit pořízení fotografie v poměru stran 16:9.

Existují celkem dvě možnosti, jak na iPhonu pořídit širokoúhlý záběr v poměru 16:9. První možnost je přepnout z režimu fotoaparát na režim VIDEO, kdy spustíte nahrávání a poté v levém dolním rohu kliknete na bílé, kulaté tlačítko,což vytvoří snímek v požadovaném formátu. Obraz ve videu je totiž přiblížený a disponuje širokoúhlým režimem.

Druhá možnost je následující. Pořiďte snímek ve výchozím formátu 4:3. Navštivte galerii ve vašem telefonu a klikněte na tlačítko úpravy fotografie (třetí symbol v nabídce). Poté je třeba přejít do možnosti orientace a oříznutí snímku (první symbol se šipkami) a následně je v pravém rohu možnost výběru poměru, buď zachovat původní, nebo 16:9, 3:2 atp.). Snímek se automaticky ořízne a pro uložení stačí kliknout na tlačítko Hotovo.

fotografie-upravy

Přečtěte si také:  Apple nahradí Messaging na Mac novou aplikací od iOS 14

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz