Návod: Připravte váš iPhone pro aktualizaci na systém iOS 12.

Společnost Apple během dnešního večera, konkrétně v 19:00 místního času uvolní finální verzi operačního systému iOS 12 pro veřejnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o další velkou aktualizaci, která prošla mnohým vylepšením, instalace z důvodu větší velikosti balíčku bude trvat o mnohem déle, než drobné aktualizace a občas se stává, že zařízení přestane při stahování spolupracovat. Poté je třeba mít potřebné zálohy. Jak připravit váš iPhone či iPad před instalací? Čtěte dál…

V této aktualizaci se můžeme těšit na výkon a stabilitu, přičemž nová verze nabízí řadu dalších nových funkcí, mezi které můžeme zařadit například Memoji. Pojďme se společně podívat, jak se nejlépe připravit na iOS 12. V první řadě doporučujeme zkontrolovat kompatibilitu s vaším iOS produktem. Potěšíme vás, jelikož pokud na svém iPhonu nyní používáte iOS 11, zařízení bude kompatibilní také s novou verzí systému.

Uvolnění místa pro instalaci

Pokud se chystáte provést aktualizaci, pak doporučujeme na vašem iPhonu odstranit nepotřebné aplikace a soubory. Pomůže taktéž záloha fotografií, videí či zpráv, které často zabírají mnoho prostoru a balíček pak nemusí být úspěšně stažen ze serverů. Jednotlivé soubory můžete spravovat přes Nastavení – Obecné – Úložiště.

Pro jistotu zálohujte

Ještě před samotnou instalací doporučujeme zálohovat obsah ve vašem zařízení. Ať už budete provádět čistou instalaci, nebo pouze aktualizaci, je nejlepší mít vytvořené aktuální zálohy. Pokud tedy používáte iCloud k zálohování zařízení, můžete zkontrolovat poslední zálohu nebo dokončit novou zálohu přes Nastavení → Vaše jméno → iCloud → Úložiště iCloud. Zálohovat můžete ale také přes aplikaci iTunes ve vašem počítači.

Přečtěte si také:  Grafický čip v novém Macu rozdrtí konkurenční NVIDIu a AMD.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz