Návod: Jak přidat virtuální tlačítko Home Button na iPhone X.

Odstranění domovského tlačítka Home Button na zařízení iPhone X bylo pro společnost Apple odvážným rozhodnutím, přičemž někteří vyjmutí a náhradu gesty oceňují, někteří ji naopak hodnotí negativně. Naštěstí domovské tlačítko není úplně pryč, jelikož systém iOS vám umožní přidat na obrazovku alespoň virtuální. AppleInsider vysvětlil, jak na to.

Funkce AssistiveTouch není v systému iOS novinkou a mnoho uživatelů tuto výhodu využívá již řadu let. Ovšem AssistiveTouch převezme novou roli u posledního modelu iPhone X, který postrádá domovské tlačítko ve prospěch obrovského OLED panelu, který je zejména založený na gestech. Samotné tlačítko si navíc můžete přizpůsobit podle svých potřeb, aby fungovalo stejně jako předchozí fyzické, včetně dlouhého stisknutí, což vyvolá hlasovou asistentku Siri / případně dvojité stisknutí pro multitasking.

 

Chcete-li povolit tento skvělý nástroj AssistiveTouch, otevřete si aplikaci Nastavení a přejděte na záložku Obecné, pak zvolte možnost Zpřístupnění a přejděte dolů na Interakce / AssistiveTouch. Přepínačem tuto funkci zapnete. To však není všechno, jelikož je třeba tuto funkci přizpůsobit. Při dlouhém stisknutí na ikonku (3D Touch gesto) se dostanete na domovskou obrazovku. Lze však v nastavení zvolit při jednom stisknutí zobrazení plochy, přičemž pro dvojité kliknutí zvolte Multitasking. Je třeba doplnit, že u iPhone X můžete odstranit všechny ikonky z dockovací lišty a vložit do těchto míst právě virtuální domovské tlačítko.

 

Zdroj: AppleInsider.com

Přečtěte si také:  Jak velkou paměť RAM nabídne iPhone 12 a iPhone 12 Pro?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz